Bursa
Açık
18.3°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Siyasilerin gözü EYT'de

22 Aralık 2019 Pazar, 10:38

Siyasiler Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (EYTSYD) Derneklerini izliyor, analizler yapıyor, gücümüzü ölçüyor, bizim birlikteliğimizi anlamaya çalışıyor.

EYT kontrollü bir güç mü, yoksa kontrolsüz bir topluluk mu?

EYT'liler birlik beraberlik içinde neden hareket edemiyorlar?

EYT gücünün farkında olsa neler olmaz?

EYTSYD Dernekleri, gücünü hak mağdurlarından alıyor ve bizim, haklarımız için yan yana geldiğimizi omuz omuza hak aramaya devam edeceğimizi herkese göstermeliyiz.

Gücümüzü ve birlikteliğimizi bütün Türkiye'ye nasıl ve ne şekilde gösterebiliriz?

EYT dernekleri önce üç bölgede federasyona, ardından da konfederasyona dönüşecek. İşte o zaman sesimiz daha güçlü çıkacak!..

Birlikteliğimizin daha çok farkına varacakları günler yakın, ama ülke çapında yaygınlaşan derneklerimizle tek ses, tek yürek olmak şartıyla...

Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için mücadeleye devam etmeliyiz.

Hak mağdurlarının güçlü bir şekilde ses verdiği, güçlü bir şekilde mücadele ettiği bir kitle olarak yolumuza devam etmeliyiz.

Ülkenin sustuğu, konuşmadığı, konuşamadığı, eylem yapamadığı bir dönemde EYTSYD Dernekleri ve Başkan Gönül Boran Özüpak, hiç durmadan yasal alanlarda hak aramaya, ses vermeye devam etti.

Bugün EYT ülkemizin en büyük kitlesi, en büyük sivil toplum kuruluşu olduktan sonra birliğimizi beraberliğimizi daha çok ileri götürmek için birbirimize daha çok sarılmalıyız.

Biz olursak karşımızda kimse duramaz.

Biz olursak hakkımızı sonuna kadar alırız.

Birlik beraberlik içinde hareket ederek gasp edilen haklarımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.