Bursa
Açık
19.1°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Şimdi dua zamanı!

12 Ekim 2019 Cumartesi, 12:00

Bir yanımız vatanımız, bir yanımız Mehmedimiz, bir yanımız EYT....

Bugün milyonlarla ifade edilen EYT kitlesi şanlı ordusunun yanında, tek duası Mehmetçik'in ayağına taş bile değmemesi için...

Mehmetçiklerimiz muzaffer olsun, evlerine sağ salim dönsün, yokluğun yoksulluğun içindeki ailelerine, bizlere evlat acısı yaşatmasın. Tek duamız, tek düşüncemiz bu...

Bugün Suriye'nin kuzeyinde, Fırat'ın doğusunda ve batısında; Kuzey Irak'ta vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için kahramanca mücadele eden sözleşmeli askerlerin çoğu da EYT mağduru ailelerin çocuklarıdır. Baba hak gaspına uğramıştır, oğlunu okutamamıştır, farklı bir gelecek sağlayamamıştır.

Umuyor ve diliyoruz ki onlar da hak mağduru olmasın!

Bizler, hak aramada örnek kitle olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Şimdi de bu vatanın öz be öz evlatları olduğumuzu, bir kez daha gösteriyoruz.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) kararıyla Twitter'daki tag çalışmalarımızı "Barış Pınarı Harekatı"na destek amacıyla "#EytOrdusununYanında" etiketiyle sürdüreceğiz.

Kayseri EYT Derneği yönetimi, uzun süredir coşkulu bir açılış töreninin hazırlıklarını yapıyordu, iptal etti. Derneğimiz açık ve elbette faaliyetlerini sürdürüyor.

Açılışlar elbette devam edecek, EYT derneklerine yenileri eklenecek. Hak mücadelesi sürecek!

Ama biz halay çekmemiz, zeybek oynamamız gereken yeri ve zamanı nasıl biliyorsak, dua etmemiz gereken yeri ve zamanı da biliriz. Bu dönem de öyle bir dönem...

Anlamsız eleştirileri aştık, bir kenara bıraktık; tek hedefimiz milyonlarca mağdur arkadaşımızın sesi olmak, hak aramada onlarla beraber yorulmadan, vazgeçmeden sonuna; sonuç alana kadar mücadeleye devam etmek.

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak'ın her zaman söylediği gibi, durmayacagız ve ülkemizin en mağdur, en hassas kitlesinin hakkını alana kadar mücadeleye devam edecegiz.

Siyaseti toplum için, mağdurların sorununu gidermek için yapmazsak, sorunlar büyür, katlanır ve yeni mağduriyetler doğar, o mağduriyetler kartopu gibi büyür ve önüne ne gelirse siler süpürür. Bu kartopu EYT'dir ve bütün sorunların çözüm noktasıdır. Çünkü birlik beraberlik içinde olunduğunda nasıl ses getirdiğimizi bütün mağdur topluluklarına göstermiş olduk. Bu mağdur dostlarımızı da EYTSYDD çatısı altında açılan il derneklerinize üye olmaya, mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz.

Gelin bütün mağduriyetlerin sesi olalım. Gelin mücadelemizin devam ettiği yerden yeni dostlarla yol yürüyelim.

Yolumuz uzun, aranacak çok hak ve çok mağduriyet var.