Bursa
Parçalı Bulutlu
27.2°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Şimdi derneklere üye olma zamanı

04 Kasım 2019 Pazartesi, 13:01

EYT'liler için hafta sonu büyük bir karar alındı.

Daha güçlü bir yapı ile ses getirmek, işçinin emekçinin birliğini daha güçlü bir şekilde masaya koymak ve davamıza daha güçlü sahip çıkmak için kararlar almaya devam ediyoruz.

Son karar, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kurarken aldığımız karar kadar önemli!..

Bir yılda 15 dernek ve kocaman bir aile olmamıza yol açan bu büyük hak mağduriyeti için mücadele veriyoruz.

Belki yorulduk, belki maddi manevi yıprandık; ama hiçbir zaman umudumuzu kaybetmedik ve hep EYT mücadelesine inandık!

Ve bgün alınan karardan sonra şimdi derneklere üye olma zamanı...

Derneklerde üye sayımız ne kadar fazla ise biz o kadar masanın bir tarafında değil de masanın tam ortasında oluruz.

Güçlü bir EYT konfederasyonu EYT'ye ne katar?

Üç bölgede kurulacak olan fedarasyonlar derneklerin karar almasında, etkinlik ve eylemlerde daha etkin olmamızı sağlayacak ve tabana, yani mağdur dostlarımıza ulaşmada daha da etkin olacağız. Tabana daha çok dokanacağız. Daha çok mağdur kardeşimizin görev almasını saglayacağız. Sesimiz her zamankinden daha gür çıkacak!

Kuracağımız komisyonlarla daha etkili çalışmalar yapıp, halkımızda güven duygusunu kazanan EYT Dernegi yönetimlerinin işçilerin, emekçilerin her zaman yanında olmasını sağlayacağız.

SGK mağduriyeti yaşayan bütün işçileri, emekçileri derneklerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Haklı davamızda her geçen gün daha da güçlenirken, bizi takip eden hükümet bu gelişmenin karşısında bizi görmek ve duymak zorunda kalacaktır. Şeffaf bir yönetim ve işçi kardeşlerimizden oluşan yönetimlerimizle, sorunlarımızı bilen ve çözüm odaklı davranışlarımızla kısa zamanda büyüdük ve konfederasyon olma yolunda 15 dernek kurduk, daha da kuracağız. Çünkü bizim bir sloganımız var:

Edirne'den Kars'a bütün EYT mağdurlarını tek çatı altında toplayarak, mağduriyetlerin çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

SGK mağduru arkadaşlarımıza buradan çağrı yapmak istiyorum. Derneklerimize sahip çıkın, dün üç beş arkadaş yanyana gelebilirken, bugün milyonları yanyana getiren EYTSYD Derneği'ne sahip çıkalım.

"Hakkım gasp oldu mağdurum" diyen bütün emekçi, işçi kardeşlerimizi tek çatı altında birleşmeye davet ediyorum.