Bursa
Açık
18.3°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Sadece İstanbul'daki EYT'li sayısı...

20 Eylül 2019 Cuma, 08:43

Bir nesil düşünün: 35 yaş-55 yaş arası, mağdur edilmiş, ezilmiş, hakları elinden alınmış, hakları gasp edilmiş bir topluluk

Yani EYT'liler...

Bizler ülkemize katma değer üretmiş, yıllardır prim ödeyip sadece çalışmış, çabalamış ve sadece "çocuklarımız, ailemiz" diyen bir kesimiz.

Bizler ne yazık ki mağdur edildik.

Toplam sayımız bilinmemekle beraber 5 milyon 400 bin rakamları geçmekte. Sadece İstanbul'da 2 milyon 400 bin EYT'linin olduğu tahmin ediliyor.

Peki, bu mağdur kesim gücünün farkında mı?

Hem yaş hem de maaş mağduru bu kesim gücünün farkına varsa ne olur?

Dün yan yana gelemeyen, bugün milyonları yan yana getiren bir hak arama derneği, bu mağduriyetin bitmesi için ne yapabilir?

EYT'li dostlar, siyaset insanla yapılır, insana dokunma sanatına siyaset denir.

Bize dokunan, bize yakın olan, bizden bin ah işitirken, biz neden hakkımız için daha çok ses getiremiyoruz? Gücümüzü birliğimizden neden alamıyoruz? Peki bu güç birleşse EYT mağdurlarının karşısında kim durabilir? EYT mağduriyeti 10 yıl devam edecek ve mağdurlar emekli olacak, biz emekli olunca mücadelemiz bitecek mi?

30 yıl-35 yıl prim ödemiş olan EYT'lilere her gün bir yakıştırma yapılıyor, en son FETÖ'cü olduk!

Biz, ne olduğumuzu ve kim olduğumuzu biliyoruz; ama bir de gücümüzün farkına varsak, bizim karşımızda dağ olsa bu dağ bizim ayak sesimizden yıkılır.

Bizler ülkenin en büyük kitlesi, en mağdur edilen kitlesiyiz, kişisel kavgaları bir tarafa bırakıp şimdi birlik olma zamanı.

Şimdi ya birleşip haklarımızı alacağız ya da 10 yıl içinde EYT bitecek ve biz ömür boyunca yardım niteliğinde maaşla yardıma muhtaç birer vatandaş olacağız.

Buna ben razı degilim ve son nefesime kadar haklarım için, insanca yaşam için mücadeleye devam edeceğim.