Bursa
Açık
31.5°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Meyve veren ağaç taşlanırmış!

18 Şubat 2020 Salı, 16:31

EYT mağdurları her geçen gün daha çok birbirlerine sarılmaya ve birbirlerine destek olmaya, kenetlenmeye devam ediyorlar.

Çocuğunun kumbarasını kırıp toplantılara gelen, izin gününü hakkı için mücadeleye, etkinliğe ayıran, 'ben hakkım için mücadele edeceğim' diyerek, davasını savunan mağdur dostlarımız her geçen gün daha da inançla, umutla yanımızda yer almaya devam ediyor.

Mağdurlar haklarına sahip çıkarken, buna önderlik edenlere yönelik karalama ve iftira kampanyalarının da ardı arkası kesilmiyor. Ama biz doğru bildiğimiz yolda yol yürümeye devam edeceğiz. Hakkına sahip çıkan insanları yüz üstü bırakmadan her zaman onların yanlarında olacağız.

Güzel dostlar, güzel insanlar tanıyoruz, dost oluyoruz.

Hayatın en zor işini yapıyoruz, insanlara dokunup onların mücadelesine etmesini, EYT'yi, ABO'yu anlatıyoruz, haklarını öğrenmelerini sağlıyoruz. EYT'nin her yerde konuşulmasını sağlayanlar yine bizzat davalarına sahip çıkan insanlardır. Onların sayesinde EYT hareketi bu noktalara gelmiştir.

Memur, iş sahibi, meslek sahibi insanların sadece destekleri olabilir, ama esas davasına sahip çıkan asgari ücretlidir. Geçim zorluğu içinde olanlar bu davanın esas kahramanlarıdır.

Bizler dost olduk, arkadaş olduk, kardeş olduk, tabii ki aramızda çürük elmalar çıkacaktır. Ama bizler, emek verenlerin emeklerini sonuna kadar onların yanlarında olarak davamıza sahip çıkmaya, omuz omuza hak aramaya devam edeceğiz. Çürük elmaları da ayıklayarak devam edeceğiz. Kimse EYT mağdurlarının emeklerinin üzerine basarak menfaat elde edemeyecek! Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Emek veren mağdurlar bizim için en önemli unsurlardır. Emekleri için, ekmekleri için mücadele eden kardeşlerimizin yanından ayrılmayacağız. Egosu tavan yapmış, ben ben diyen bencillere de kapımız sonuna kadar kapalı olacaktır. Bizler hakkımız olanı alana kadar 'bu dava benim davam' diyen arkadaşlarımızla, o yoksul ama yürekleri kocaman olan dostlarla yol yürüyeceğiz.

"Meyve veren ağaç taşlanır."

Dün yanyana gelemeyen kitleler, birbirlerinden haberi dahi olamayan EYT'liler bugün ülkemizin gündeminden düşmüyor. Nereye gidilse her yerde EYT karşılarına çıkıyor. Maaş oranları karşılarına çıkıyor. Bu gündemi oluşturan, EYT'ye inanmış, benim hak davam diye sahiplenmiş bütün mağdur dostlarımızı en sevgi dolu duygularımla kucaklıyorum.

Biz hak davasını savunan ve yoksul hakkı için mücadele edenlerin yanından ayrılmayacağız.

Bizim ailemiz oldunuz, bizim kardeşimiz oldunuz ve sonuna, sonuç alana kadar da bizim yanımızda olanların yanlarında olmaya devam edeceğiz.