Bursa
Parçalı Bulutlu
25.1°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Her şeye kaynak varken...

15 Eylül 2020 Salı, 10:47

Eylüller geçiyor, sonbaharla beraber kış ayına giderken, umutlar da yeni bir bahara kalıyor.

Yine bir 8 Eylül'ü geride bıraktık. Ülkenin gündeminde en çok konuşulan konu EYT... Siyasi partilerin buluştuğu tek sorun EYT... Çözüm gerekliliğini hepsinin açıkladığı konu yine EYT...

Peki bu sorun nasıl çözülür, bizim için kaynak yok mu?

Tam 21 yıl önce reform diye bir kanun yapıldı ve ülkenin büyük bir bölümü mağdur edildi.

Yaş aralığı olarak ne emekli olabilen ne iş bulabilen ve geçinmekte zorluk çeken bir kitle olduk.

Saraylar yapılıyor, şehir hastaneleri, köprüler, yollar, makam araçları... Her şeye kaynak varken bir tek EYT'ye yok.

Bizler çok büyük bir kitleyiz ve bu kitle birlik olsa, hakkı için yanyana gelse parti kurar, iktidar olur, kendi sorununu kendisi çözer, peki EYT bu gücünün farkında mı?

Köy dernekleri dahi siyasette etkili olup lobi yaparken, EYT neden bunları başaramıyor?

Bizim derdimiz siyaset değil, ama siyasilerle... Bunu bilen bir kitle bütün siyasileri kapılarında asker eder ve sonuna kadar da isteğini yaptırır.

İyisiyle kötüsüyle EYTSYD Derneği'nin çalışmalarıyla EYT gündemi bu noktaya kadar geldi. Ama derneği karalayan ve ayağından tutanlar yüzünden her dönem demoralize oldu. 7 parti liderinden "EYT'yi çözeriz" sözü alınmasına rağmen bazı çok bilmiş klavye kahramanları eleştirmekten ve de hiçbir şey yapamıyorsunuz diyerek moralleri bozmaktan geri durmuyor.

Buradan açık çağrı yapıyorum, yazmak yerine çıkın alanlara, hakkımız için mücadele edin, biz de sizin arkanızdan gelelim ve hakkımızı alana kadar yanınızda olalım.

Yorulduk ve demoralize olduk. Bu çalışmaları yapmak çalışan insanlar için kolay değil, ama içimizdeki Brütüsler bitmeyecek, tükenmeyecek! Ama bir gün bizim de canımıza tak edecek, o zaman da bizi kimse tutamayacak, bunu da iyi bilsinler, hadlerini bilsinler.

Mücadelemiz elbette bitecek, geriye kalan da EYT içindeki dostluklar ve kardeşlikler olacaktır. Biz bu dostluklarla mücadelemizi buralara getirdik. Samimiydik, dosttuk ve de umutluyduk, ama artık yorulduk!

Haklarımızı aldığımız gün, mağduriyetlerin giderildiği gün buluşmak dileğiyle...