Bursa
Çok Bulutlu
25.2°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Hakkımızı er geç alacağız!

30 Ekim 2019 Çarşamba, 13:02

Haklı davada anne olmak, baba olmak... Haklı davada çocuk, olmak kardeş olmak... Haklı davada aile olmak, yoldaş olmak...

Bugün ülkemin hangi şehrine gidersem orada ailelerimiz var, dostlarımız var..

Haklı davamız bize yeni dostluklar, yeni arkadaşlar kazandırmaya devam ediyor.

Düne kadar EYT'nin bizlere bu kadar dost, bu kadar dava arkadaşı kazandıracağını söyleseler, inanmazdım. Hayalini kurmak bile zor gelirdi.

Ama bugün ortaya çıkan büyük bir EYT ailesi... Sosyal medyanın etkin kullanılması, il derneklerinin yaygınlaşması, doğru bir şekilde organize olmamız bu sonucu getirdi.

Belki yorulduk, belki bazen kahrettik; kızdık, belki evimizden ayrı kaldık, çocuklarımızın haklı sitemleriyle karşılaştık, ama sonuç ortada: Koskocaman EYT ailesi...

Bu dava er geç bitecektir, er geç hakkımızı alacağımız ortamlar da dogacaktır. Bizim ülkemizde nasıl bir gecede haklar alınıyorsa bir gecede de geri verilir. Haklarımızı bir gecede geri alırız. Ama bu dostluk ve EYT ailemiz burada kalmayacaktır. Devam edecektir, devam ettirmek zorundayız, Çünkü işçinin, halkın umudu yeşerdi.

Hak arama denince akıllara EYT gelir oldu.

"Bakın onlar nasıl gündem oluyor? Onlar nasıl birlik beraberlik içinde hareket ediyor? Biz neden birlik içinde olamayalım?" diye konuşan binlerce insanımız var.

Elbette bugünlere kolay gelmedik. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTYSDD) kurulduğunda ilk toplantılarımıza 2 ya da 3 kişi gelirdi. Yüzlerce kilometre yol yaptık ve bıkmadan usanmadan toplantılarımızla ve üslubunu bozmayan, hakaretlere göğüs geren güçlü kadın başkanımız sayesinde buralara kadar geldik.

Bu başarıda en büyük pay sahibi kuşkusuz Gönül Boran Özüpak'tır. Bir anne, bir ev kadını, çalışan; üreten bir kadından EYT'nin lideri ortaya çıktı. Her gün kendini yeniledi, geliştirdi ve sonuç ortada...

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, haklı davamızın güçlü başkanıdır. Yeni arkadaşlar da çıkmaya başlayacak, biz yerimizde durmayacağız ve her hafta bir açılışa devam edeceğiz.

Bu hafta 2 günlük çalıştay ve pazar günü de Gebze EYT Derneğimizi açacağız.

Ve orada da güçlü bir kadın lider, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu gelip dayanışmamıza destek olacak.

Biz haklı davamızda sonuna, sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceğiz ve bunu da kadınlarımızla, EYT ailesiyle başaracağız.