Bursa
Açık
20.2°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Güneş EYT için de doğacak!

02 Ocak 2020 Perşembe, 16:38

Geçen yıl biz ne yaptık?

Yüzlerce toplantı, üç dev miting, 19 dernek açılışı, 9 dernek hazır durumda; son hazırlıklar yapılıyor, 57 ilde temsilcilik aşaması...

Binlerce EYT mağduruna dokunduk, yüzlerce televizyon programına katıldık, milyonlarca habere konu olduk...

Bunların hepsini bir yılda yaptık.

İlk yola çıkarken "Beraber yol yürüyelim" diyen dostlar hala yanımızda, emekli olsalar da mücadeleye devam eden arkadaşlarımız da yanımızdalar.

Bu bir hak hikayesi, diye yola çıktık, yolumuzda hiç olmadık söylemlerle karşılaştık; yılmadık, duymadık. Kırdığımız, kırıldığımız konular da oldu, ama biz bir adım bile geri gitmedik ve yolumuzdan şaşmadık.

Burada Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak'ın hakkını teslim etmeliyiz. Cefakarca destek olan arkadaşlarımızı unutmamalıyız.

Sayın Eşref Daşgüleç beyi de burada anmadan geçemeyeceğim. Her taşın altından, her çalışmanın ardından kendisi çıktı, yılmadı ve hep yanımızda oldu. Olmaya da devam ediyor.

Binlerce arkadaşımız oldu.

Yüzlerce dostumuz oldu.

Yolumuza taş koymak, bizi karalamak isteyenlere dostlarımız gereken cevabı verdi ve vermeye devam ediyorlar.

Çürük elmalar illa ki olacaktır. Bunları da temizleye temizleye geliyoruz.

Bu yıl daha güçlü bir yapımız olacak.

Dernekler, federasyonlar, konfederasyon...

EYT'nin örgütlü mücadelesi herkese, her mağdur kitleye örnek olacaktır.

Buradan birkez daha çağrı yapayım: Staj, kıdem, ABO, GSS, EYT, intibak... Mağdur arkadaşlarımızı EYT derneklerine üye olmaya, sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Her mağduriyet için bir komisyonumuz olacak ve haklı davamızda bütün hak mağdurlarının 2020 yılında sesi olmaya devam edebilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var.

2019'da hedef 20 dernekti. 2020'de hedef 50 dernek ve ses getiren "Hakkım gasp oldu, mücadele için ben de varım" diyen dostlara ihtiyacımız var.

Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'da eksigiz. Mağdur dostlarımızın bu bölgelerden ses vermesini bekliyoruz. Biz elimizden gelen bütün desteği vermeye hazırız. Yeter ki "Hakkım için ben de varım" diyen dostlarımız, arkadaşlarımız ortaya çıksın.

Elbet güneş EYT için de doğacak!