Bursa
Açık
30.6°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Güçlü yapıdan güçlü dostluklar doğar!

11 Eylül 2019 Çarşamba, 11:21

Biz ilk yola çıkarken "EYT kitle mi, kütle mi?" diye sorular soruluyordu.

Ben hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadım.

İlk gün "EYT, öyle bir noktaya gelecek ki hepiniz şaşıracaksınız" dedim ve bugün haklılığım ortada.

Biz artık mağdurlar kitlesiyiz. Hem de koşa koşa etkinliğe gelen, kendi ürettiğimiz sloganlarla, ülkemizdeki hak arama mücadelesine öncülük eden, en büyük, en çok mağdur edilmiş, en çok eylem ve etkinlik yapan, hakkı için yasal izinlerle hak arayan EYT kitlesiyiz.

Bir vekil tweetimizi rt yapsın diye binlerce tweet atarken, binlerce tweet atıp haber portalları bizi görsün diye uğraşırken, pazar gününden beri EYT'yi haber yapmayan site kalmadı.

Genel basın, yerel basın; her yerde haber olduk. Neden?

Bizler 40 ve 55 yaş aralığında olgun insanlar topluluğuyuz.

Aramızda her siyasi görüşü savunan var.

Seçimlerde her EYT'li vatandaşlık hakkını kullanmak ve vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandık başına gidiyır ve herkes özgür iradesiyle oyunu istediği partiye veriyor.

Biz bilinçli bir kitleyiz.

Bİzim işimiz siyasetle değil, ama siyasetçiyle olduğundan dolayı her partinin kapısına gidiyoruz ve her haber kanalına kendimizi anlatmaya gayret ediyoruz.

Bizler mağduruz ve emekli olsak da mağduriyetimiz katlanarak devam edeceği için bizim mücadelemiz hiç bitmeyecek.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak'ın hep dediği gibi, "sonuna, sonuç alana kadar mücadele"ye devam ediyoruz.

15 Eylül 2019 Pazar günü Eskişehir EYT Derneğimizi açacağız. Yıl sonuna kadar en az 20 dernek kurulmuş olacak ve biz elimizden geldiğince her derneğe aynı mesafeden destek olmaya devam edecegiz.

Yıl sonunda 20 dernek açtığımızda EYTSYDD, farklı bir kulvarda hak aramaya devam edecek ve bizim bu yapımızı siyasiler kabullenmek zorunda kalacaklar.

Güçlü yapıdan güçlü dostluklar doğar. Fedarasyonlaşma bu nedenle çok önemli...

Derneklerin davalarına sahip çıkmaları, merkezi öne çıkarıp hak aramaları, güçlü yapımızı bir kez daha görmelerini sağlayacaktır.

Bizim en büyük gücümüz, EYT kardeşliğimiz...

Gücümüz birliğimizden gelir.