Bursa
Açık
25.2°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

EYT mücadelesinin sırrı!

26 Ağustos 2019 Pazartesi, 12:19

İlk meşaleyi Bursa'da yaktık, ilk derneği Bilecik'te açtık, ikinci açılışımızı da Bursa EYT Derneği'yle gerçekleştirdik.

Her geçen gün biraz daha güçleniyoruz.

"Hakkım" diyen, hakkı için mücadele eden mağdur arkadaşlarımız bize destek oldukça, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak ve yönetiminin mağdurlara umut olma yolundaki çabaları da artıyor. Daha çok çalışmaya, daha çok çaba harcamaya çalışıyorlar.

Bursa açılışının ardından gece 00.30'da İstanbul'a döndük ve Gönül Boran Özüpak, Pazar sabahı saat 08.30'da EYT'li arkadaşlarımızın hakları için yeniden dernek merkezindeydi!..

Karşılığında eline ne geçiyor?

EYT mücadelesinin bugünlere gelmesinin en büyük sırrı burada yatıyor!

Özveri; evinden özveri, özel hayattan özveri, ailesinden özveri ve sonuç EYTSYDD ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşları arasına girmeyi başardı. Yıl sonuna kadar da 20 dernek hedefiyle ülkemizin en çok ses getirecek yapısını oluşturmaya gayret ediyor.

Ülkemizde bütün işçi sınıfı maalesef sindirilmiş durumda... İşlerinden olmamak için dernek çalışmalarına alenen katılamayan, açıkça destek veremeyen bütün dostlarıma sesleniyoruz:

Biz sizin yerinize de mücadele ederiz. Çünkü;

Evimize ekmek, aş götürmeliyiz.

Önce işimiz, aşımız ve ailemiz...

Siz yanımızda olamasanız da yüreğiniz bizimle...

Büyük Maltepe mitingine ve Ankara'daki salon buluşmasına gelen işçi kardeşlerimiz mitinge geldiklerinden dolayı uyarı aldılar.

Son olarak da EYT paylaşımlarından dolayı Enver arkadaşımız işinden oldu.

Hak aramak ne zamandan beri yasak ve iş feshetme nedenidir?

Her il derneği bizi biraz daha umutlandırıyor, her il açılışına yaklaşık 10 il de destek veriyor.

Bu haklı mücadelede bizi yanlız bırakmayan, bizimle hak arama yolunda kilometrelerce yol yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyoruz.

Bu mücadele içinde, bu kadar koşuşturma sonucunda biz de yoruluyoruz. Yorgunluğumuz bir gün bu haklar alınmaya başladığında çıkacak ve bu başarıda pay sahibi olduğumuzu torunlarımıza anlatacağız.

Güzel anılar güzel dostluklarla yaşamımıza yine mücadele içinde devam edeceğiz. Çünkü bizim mücadelemiz bitmez! Neden mi?

Emekli olsam bugün 1200 TL maaş alacağım!

Ve sonuna kadar, sonuç alana kadar biz varız, biriz, beraber hak aramaya devam edeceğiz.