Bursa
Açık
31.5°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

EYT Başkanı'na 'en mücadeleci kadın' ödülü

18 Ocak 2020 Cumartesi, 11:29

Ülkemizde çalışanlar adına her geçen gün biraz daha hayal kırıklığı yaşayan bizler ne yazık ki umutsuzluğa itilmeye devam ediyoruz.

Hayatın her alanında mutsuzluk ve tutarsızlık devam ediyor.

Büyük şehirlerde yaşam zorlaşıyor ve artık nefes almakta zorlanıyoruz.

Elektrik, doğalgaz, su, apartman aidatı, çocukların okul masrafı, bakkal, market, pazar... bizler neye yetişeceğimizi şaşırdık.

Yoklukların, sorunların içinde hayat mücadelesi vermeye çalışan, çocuklarına bakıp eksik bir şeyi kalmasın diye mesaiden mesaiye koşan emekçi kardeşim, çocuğu için temizliğe giden kadın kardeşlerimiz de yeter diyor, yordun ey hayat, bizim de mutlu olacağımız günler gelsin artık!

Zorlukların altında geçen bir ömür, genç yaşta iş başı yapan ve emeklilik hayalleri kurarken EYT'ye takılan ve şimdilerde emekli olmaya başlayan 67'liler, 68'liler ve hatta 70 doğumlular; bizim kuşağımız şanssız ve en mağdur kuşak oldu.

Bir yaş oranı düşünün ki bütün mağduriyetler onlara vursun!

Bu şanssız orta kuşak, bugün genç nesle en yakın, en mağdur olan kuşak bir mücadele veriyor. Son 20 yılda kimsenin yapmadığını yapıyor ve yasal alanlarda hak arıyor, ülke çapında örgütleniyor, birleşiyor. Yani zoru başarıyor.

Yani EYT birlik olup oyun bozuyor.

Zoru başarıyor ve birlik oluyor, birlikte hak arıyor.

Zorluklar içinde devam eden bu mücadele yarın çocuklarımız için de bir miras olarak kalacak. Ve haksızlığa ve hak mağduriyetlerine dur demek için bizim kaldığımız yerden yeni nesil yola devam edecek.

Mücadele ettik, yorulduk, hasta olduk, binlerce kilometre yol yaptık ve bunların sonunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, "2019'un en mücadeleci kadını" ödülüne layık görüldü.

Haftaya Eskişehir'de bu kıymetli ödülü EYT'li mağdurlar adına alacağız ve kaldığımız yerden hak mağdurları için mücadeleye devam edeceğiz.

Haklı davamızdan geri dönmeyeceğiz ve bu onurlu mücadelemizi sonuna, sonuç alana kadar sürdüreceğiz.