Bursa
Açık
18.5°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Ben çift dikiş yapmayayım da ne yapayım?

22 Şubat 2020 Cumartesi, 15:55

Son günlerde haberler içimizi acıtıyor, bizi mutsuzluğa itiyor.

Her haberde aynı yaşanmışlık, aynı yokluk... Yoksulluğun pençesinde yaşama devam etmeye gayret ediyoruz.

Genel olarak bizim akranlarımız işsiz kalmış, yokluk içinde hayatı sürdürmeye çalışan, ama ne yazık ki destek göremediği için hayattan umudunu kesmiş bir orta kuşak...

Maalesef hayatına son verenler bile var!

Askerlik uzadı bize vurdu; emeklilikte yaş uzadı bize vurdu; ABO yeniden düzenlendi bize vurdu...

Yaşanmaması için gayret edilen, karşımıza çıkmasın diye dua ettiğimiz bütün sorunlar bize vurdu ve şimdi de bizim çocuklarımız bu kötü yaşam şartlarına kendilerini hazırlıyor.

Biz iyi maaşla çalışsak ve iyi maaşla emekli olsak, çocuklarımızın da geleceği daha iyi olmaz mıydı?

Bu ay sonu emekliyim ve bin 281 TL maaş bağlanacak. Soruyorum size ben çift dikiş yapmamayım da ne yapayım?

7 yıl gecikme ile emekli oluyorum. Yani çocukların büyüme zamanı ve tam da üniversite yaş aralığında emekli olamadık ve çocuklarımıza gerekli katkıyı saglayamadık, bu da bize dert oldu, keder oldu.

Bizi mutlu edecek ne kaldı?

Her yerden darbe yiyen bu kuşak mutsuz ve umutsuz, hak aramaya devam ediyor. Çocuklar bu mücadele içinde büyüyor ve çocuklarımız da yarın bizim bıraktığımız yerden devam edecekler. Bizden geriye yine hakkını savunan, hakkı için mücadele eden bir nesil kalacak.

Bizim gibi yokluklar içinde kalmamaları için bugün EYT'liler bir oldu, hakları için ses vermeye devam ediyorlar ve mücadeleye devam edecekler, etmek zorundalar. Çünkü son yıllarımızı kimseye muhtaç olmadan yaşamak istiyorsak birbirimize destek olmalıyız, hakkımız için, birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için sarılmalıyız birbirimize... Gasp edilen haklarımız için...

Mutsuz bir emeklilikten sonra mutlu bir yaşlılık için mücadeye devam etmeliyiz. Umutsuzluk yok, biz de kaybettiklerimizi yeniden kazanabilmemiz için bize verilen sözleri unutanları unutturmayacağız.

Bize verilen sözleri hatırlatacağız ve bizim kuşağımızı mağdur edenleri unutturmayacağız.

Mutsuz bir hayatın içinde bir umut adası EYT!

Yaşasın EYT kardeşiliğimiz...