Bursa
Açık
19.5°
Alper Özüpak
Alper Özüpak

Artık bıçak kemikte!

21 Kasım 2019 Perşembe, 11:03

Çalışma Bakanı'na soruluyor: EYT'lilerin sayısı kaç?

Bakan cevap veriyor: 10 çalışma yaptık, sürdürülebilir bir devamlılık bulamadığımızdan çözüm yok!..

Muhalefet, uzmanlar, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, kaynak açıklıyor ve "Bu sorun çözülebilir, EYT'liler mağduriyetten kurtulabilir" deniyor. Ama iktidar geri adım atmıyor.

EYT'lileri görmezden gelen iktidar ve EYT'lilerin sorununu çözmek için "Ben de varım" diyen muhalefet... "

EYT yasasını kim getirecekse biz destek vereceğiz, yeter ki hakları geri verilsin" diyenlere karşı "EYT ülkenin ekonomisini batıracak" diye açıklama yapan hükümet yanlıları...

EYT'nin yıllardır devletine emanet ettiği primler nerede?

Dün emekli olanın maaşı bizim primlerimizle ödeniyorsa bugün bizim emeklilik olanın maaşı da öyle ödenecek!

"Kaynak yok" diyenlere karşı Sayın Özgür Erdursun ve EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, iyi bir şekilde dinlenmeli ve sonuca gidilmelidir.

EYT'liler yanlızca gasp edilen haklarını geri istiyorlar.

2008 yılında 5510 sayılı kanunla gasp edilen maaşlarının da yeniden düzenlenmesini istiyorlar...

Yaşanabilir bir maaşla emekli olup nefes alabilecekleri yaşamlar kurmak istiyorlar.

Yorulduk, yıprandık ve yaşlılık dönemimizi de çiçek böcekle geçirmek için gün sayıyorken yine geçim derdi, yine hayat şartlarıyla mücadeleye devam ediyoruz.

Bizim geçim derdimizi bilmeyenler, 1200 TL ile nasıl geçineceğimizi anlamayıp bize emekliliği yakıştırmayanlara bir dur denmeli, bu dur, birlik beraberlikle olabilir. Yaşamda ki zorlukları bilenler bizi yönetmede söz sahibi olmalılar ki geçim derdinden yaşam zorluklarımızdan haberdar olsunlar.

En düşük emekli maaşı 1000 TL diye övünenler bilmeli ki bu koşullarda biz değil çift dikiş, üç dikiş yapsak da geçinemeyiz, hayatımızı idame ettiremeyiz.

Emekli maaşı asgari ücretin üstünde olmalıdır.

Yaşam şartlarının zorlaştığı bu dönemde işçinin emekçinin parası cebinde olacak ki harcasın, olmayan parayı harcayamayacağımıza göre artık kaynaklar emekçiye, işçiye akmalı ve ekonomi canlanmalı, yıllardır katma değer üreten EYT'liler hak ettiği hayat standardına ulaşmalı, bunu yapamayanlardan alıp halkla paylaşabilen, halkın sorunlarından haberdar olanlarla bu sorunları aşabilmek bizim elimizde...

Artık bıçak kemikte!..

Haklı davamızda yıllardır mücadele ediyoruz. Bugün her kanal, her gazete, herkes bizi konuşuyor, biz haklı davamızda doğru yol üzerindeyiz.

Sadece hakkımız olanı istiyoruz.

Biz sakinliğimizi koruyacağız ve haklı olduğumuz davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.