Bursa
Az Bulutlu
25.9°

Zeynep Şenpınar'ın katili için istenen ceza belli oldu

GÜNCEL , 22 Temmuz 2020 Çarşamba, 16:48

Muğla'da üniversite öğrencisi kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı bıçaklayarak öldüren Selim Ahmet Kemaloğlu'nun ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Zeynep Şenpınar'ın katili için istenen ceza belli oldu

Muğla'da üniversite öğrencisi kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı öldüren Selim Ahmet Kemaloğlu'nun ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca sanık hakkında "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek" suçlamasıyla hazırlanan iddianame, Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

İLK DURUŞMA 8 EKİM'DE

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları da ilk duruşması için 8 Ekim'e gün verilen davaya müdahil olmak için başvuru yaptı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'nde Zeynep Şenpınar ile erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Selim Ahmet Kemaloğlu arasında 24 Mayıs'ta yaşanan tartışmada, bıçakla yaralanan genç kız hayatını kaybetmişti. Vücudunda kesici alet yarası olan Kemaloğlu ise hastanede tedavi altına alınmıştı. Bir süre tedavi altında kaldıktan sonra adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanmıştı.