Bursa
Çok Bulutlu
19.7°
enBursa Haber

Zevk için uçak kaçırdı

DÜNYA , 12 Ağustos 2018 Pazar, 12:06

ABD'nin Seattle kentinde, bir uçak teknisyeninin Seattle-Tacoma Havalimanı'ndan çaldığı boş bir yolcu uçağı havada takla attıktan sonra yakınlardaki Ketron Adası'na çakıldı.

Zevk için uçak kaçırdı

Horizon Havayolları'na ait Bombardier Q400 tipi uçak, izin almadan kalkış yapmasının ardından Portland'dan havalanan iki F-15 savaş jeti tarafından 45 dakika süreyle takibe alındı. 76 yolcu kapasiteli uçağın bir süre sonra havada akrobasi görüntülerini andıran manevralar yaptığı görüldü. Bu arada hava kontrol kulesi de 'Rich' diye hitap ettiği 29 yaşındaki korsana ulaştı.

Yayınlanan telsiz kayıtlarında diyolog ise şu şekilde:

Kule: Lütfen yavaşça sola doğru dön, seni indireceğiz.

Mekaniker: Hey, eğer bu uçağı indirirsem pilot olarak işe girebilir miyim?

Kule, 'Rich'i havalimanı ya da askeri üsse inmeye ikna etmeye çalışırken, korsan 'Ömür boyu hapis alırım değil mi' diye sordu. Birçok kişiyi üzdüğü, düş kırıklığına uğrattığı için özür de dileyen 'Rich', "Pes etmiş bir adam, birkaç vidası gevşemiş sanırım. Şimdiye kadar gerçekten bilinmiyordu" dedi.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VARMIŞ

Uçak daha sonra Ketron Adası'nda ormanlık alana düştü. Kaza yangına sebebiyet verirken yetkililer, olayın terör bağlantılı olmadığını, intihar eğilimli bir kişinin eylemi olduğunu belirtti. Uçakta pilot dışında başka birinin olmadığı, 'Rich'in bakım pozisyonundayken uçağı hareket ettirdiği kaydedildi.

Eda Taşpınar'dan maskeli paylaşım
Eda Taşpınar'dan maskeli paylaşım
Erciyes-2019 tatbikatı başladı
Erciyes-2019 tatbikatı başladı
Bella Hadid kırmızı halıya damga vurdu
Bella Hadid kırmızı halıya damga vurdu
Tavuk eti tüketirken dikkat
Tavuk eti tüketirken dikkat