Bursa
Çok Bulutlu
21.5°

Yusuf Yazıcı: Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim

SPOR , 08 Kasım 2019 Cuma, 22:51

Lille'de top koşturan milli futbolcumuz Yusuf Yazıcı, Şampiyonlar Ligi'nde forma giyerek çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Fransızca öğrenmek için özel ders aldığını belirten Yusuf, "Zeki Çelik uyum sürecimi hızlandırdı" dedi.

Yusuf Yazıcı: Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim

Lille'de forma giyen milli futbolcumuz Yusuf Yazıcı, Fransa Ligi'ne yavaş yavaş alıştığını söyledi.

"ZEKİ ÇELİK SAYESİNDE TAKIMA DAHA ÇABUK UYUM SAĞLADIM"

Son 3 lig maçında 1 gol atıp 4 de asist yapan Yusuf, "Buraya ilk geldiğimde bazı zorluklar yaşadım ama şu an kendimi daha iyi hissediyorum. Fransızca öğrenmeye başladım. Zeki Çelik sayesinde de takıma daha çabuk uyum sağladım" ifadesini kullandı.

Yusuf yazıcı, sezon öncesi kampını kaçırdığı için fiziksel olarak takım arkadaşlarından daha geride olduğunu belirterek, "Fransa Ligi çok zorlu maçlara sahne oluyor. Gelmeden önce beni neyin beklediğinin farkındaydım. Taraftarımızın sevgisine karşılık vermek için daha çok çalışmaya devam edeceğim" dedi.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM"

Şu an için bireysel hedeflerini yakalayamadığının altını çizen milli futbolcu, "Bordeaux'ya attığım gol benim için çok önemliydi. Burada Şampiyonlar Ligi hayalimi de gerçekleştirdim, kendi sahamızda iyi oynuyoruz ama deplasmanlarda da daha iyi olursak hedeflerimize daha kolay ulaşacağız" açıklamasını yaptı.