Bursa
Çok Bulutlu
27.1°
enBursa Haber

Yıldırım: Kandil'de de başlarını ezeceğiz

GÜNCEL , 13 Haziran 2018 Çarşamba, 15:09

Irak'ın kuzeyine yönelik harekatı değerlendiren Başbakan Yıldırım, "Şimdi sıra Kandil'de... Orada da başlarını ezeceğiz bu terör gruplarının." diye konuştu.

Yıldırım: Kandil'de de başlarını ezeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt mitinginde halka seslendi.

Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

'MUHALEFET ACINACAK DURUMDA'

"Bugün Bayburt ile Gümüşhane'nin ortak havalimanının temelini atıyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Bu ülkenin muhalefeti acınacak durumda. Hallerine ağlasak mı gülsek mi? Yerli araba yapalım diyoruz, yok yapmayın diyorlar. Milletin evini yaptık, bunu yıkacağız diyorlar. TRT'yi satacağız diyorlar. ellerine fırsat geçse ne var ne yok hepsini tarumar ederler. Bunlar aslında bize yabancı değil. Türkiye'nin ilk yerli otomobili 60'larda yapıldı. Bu projeyi bunlar durdurdu."

'CHP'NİN DÜŞTÜĞÜ HALE BAK'

"Şimdi sıra Kandil'de... Orada da başlarını ezeceğiz bu terör gruplarının. Orayı da başlarına yıkacağız. Muhalefet adaylarının hiç terörle mücadele Türkiye'nin bekası konusunda hiçbir söz ettiler mi? Aday olur olmaz koşa koşa Edirne'ye gitti, teröre destek veren Selahattin Demirtaş ile gözüktü. CHP'nin düştüğü hale bak Bayburt."

'GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ'

"Bu senenin ilk 4 ayında büyüme oranımız yüzde 7.4 oldu, yine dünyada birinci olduk. Muharrem İnce büyüme 7.4 oldu da ne oldu diyor. Sen bilmek istemesen de Bayburtlu bilir merak etme. Şu anda Türkiye dünyada en önde gidiyor. THY biz göreve geldiğimizde zarar ediyordu kapanacaktı. Şimdi Avrupa'da birinci oldu. Emeklilerimize biner lira vermeye başladık. Bunu bile çarpıttılar, eksik veriliyormuş. İnşallah ileride daha da fazlasını vereceğiz. Biz bu ülkenin geleceğini inşa ediyoruz."

Migrenin esiri olmayın!
Migrenin esiri olmayın!
Eski manken obezite ameliyatıyla podyuma döndü
Eski manken obezite ameliyatıyla podyuma döndü
Bu hastalıklar evliliğe engel
Bu hastalıklar evliliğe engel
Güneş gözlüğü gözünüzden edebilir!
Güneş gözlüğü gözünüzden edebilir!