Bursa
Parçalı Bulutlu
12°
enBursa Haber

Yıldırım: Fransa teröristlere kucak açıyor

GÜNCEL , 31 Mart 2018 Cumartesi, 18:33

Başbakan Binali Yıldırım, " Fransa teröristlere kucak açıyor. Macron, terör örgütleri arasında hakemlik yapmak istiyorsa buyursun yapsın. Türkiye'nin teröristlerle hiçbir işi olmaz" dedi.

Yıldırım: Fransa teröristlere kucak açıyor

Başbakan Binali Yıldırım İzmir Ödemiş Devlet Hastanesi açılışında konuştu. Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

(Fransa ile YPG gerginliği) Fransa teröristlere kucak açıyor. Fransa'nın Cumhurbaşkanı Macron, neymiş efendim Fransa olarak terör örgütleriyle Türkiye'nin arasını bulacakmış. Sana bu yetkiyi, bu görevi kim verdi? Bir de bu Fransa NATO üyesi, bizimle beraber. Eğer Türkiye'yi anlamakta zorlanıyorsanız ey Fransa geçmişten de ibret almadınız mı? Cezayir'e yaşattığınız acıları Suriye'nin mazlum insanları da mı yaşasın istiyorsunuz, bu nasıl iş. Bizim için Suriye'de halka zulmeden bütün örgütler aynıdır, aynı kefededir. Macron, terör örgütleri arasında hakemlik yapmak istiyorsa buyursun yapsın. Türkiye'nin teröristlerle hiçbir işi olmaz.

Türkiye'ye ihanet edenler şimdi kaçacak yer arıyorlar. Türkiye, teröristlerle müzakere etmez, el sıkışmaz, onların kökünü kazır. Afrin'de, Fırat Kalkanı'nda olduğu gibi yurdun her köşesinde terörün tamamını yok etmeye azmettik, karar verdik" dedi.