Bursa
Parçalı Bulutlu
16.4°

Yıldırım'da koltuk miniklerin

YAŞAM , 22 Nisan 2019 Pazartesi, 13:55

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında minik öğrencileri makamında ağırladı.

Yıldırım'da koltuk miniklerin

Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu öğrencilerini makamında konuk eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, çocuklara Yıldırım'da yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi. Kısa sürede olsa Yıldırım Belediye Başkanı koltuğuna oturan çocuklar, istek ve temennilerini Başkan Oktay Yılmaz'a ilettiler.

Yarınların emanetçisi olan çocukları makamında ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Her zaman söylediğimiz gibi sizler bizim geleceğimizsiniz. Çok çalışarak büyük işler başaracaksınız ve ülkemiz emin ellerde olacak. Bizler de bu bilinçle hareket ederek, sizlerin en iyi şartlarda yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yıldırım Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitimi için elimizden gelenin en iyisini yaparak onları geleceği hazırlayacağız" dedi.

NEŞELİ YILDIRIM VURGUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, kızının da aralarında bulunduğu Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu öğrencilerini misafir ettiklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Çocuklarımızı başkanlık makamında misafir ederek geleceğe ilişkin çocukça fikirlerini aldık. Bizler tüm bunları önemsiyoruz. Çocuklarımız ve geleceğimiz için Neşeli Yıldırım'ı kurmak adına elimizden gelen bütün imkanları seferber edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de her yıl bir hafta boyunca çocuk şenlikleri düzenleyerek mahallerimizde bütün çocuklarımızla birlikte bayram havasında günler geçireceğiz. Ben bu kapsamda bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, millet egemenliği ve istiklal yolunda mücadele eden Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i, kahraman şehitlerimizi ve istiklal yolunda gazi olmuş ancak aramızdan ayrılmış gazilerimizi de rahmet ve minnetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Hasan Öztimur 75.Yıl İlkokulu öğretmenleri de Başkan Yılmaz'a kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederken, öğrencilerden Hümeyra Yılmaz'da Başkan Oktay Yılmaz'a çiçek takdim etti.