Bursa
Açık
18.8°

"Yenişehir-Bilecik otobanı yıl sonuna kadar bitecek"

BURSA , 17 Haziran 2020 Çarşamba, 13:13

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir-Bilecik arasında yapımı devam eden otobanın yıl sonuna kadar biteceğini söyledi.

"Yenişehir-Bilecik otobanı yıl sonuna kadar bitecek"

BTV ve Bgazete'de Reyhan Değirmenci'nin sunduğu 'Gündem Bugün' programına konuk olan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yenişehir-Bilecik arasında yapımı devam eden otobanın yıl sonuna kadar biteceğini söyledi. İlk geldikleri günde kaldırdıkları randevu sisteminin devam ettiğini belirten Aydın, "İsteyen herkese cevap vermeye çalıyoruz. Ve gelen herkese de kapımızı açıyoruz. Ben sporcu olduğum için yorulmak bilmem. Bana yetişebilen yanımdadır, yetişemeyen geride kalır. Vücut olarak yorulabilir insan. Eve gider insan, duş alır yorgunluğu biter. Ama gönül kırıklığı olursa, birinin kalbini kırarsak bunların yorgunluğunu geçiremeyiz. Allah'a şükür şimdiye kadar hiç kırgınlığımız olmadı" diye konuştu.

Yenişehir-Bilecik arasındaki otoban projesinden bahseden Başkan Davut Aydın, "Biz Cumhur İttifakı'nın yerel yöneticileri olarak liderlerimiz ne derse onu yapmak durumundayız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ederim. Bu yolun tekrar ihalesi yapıldı. Yılbaşına kadar bu yol tamamlanmış olacak. Zaten sadece 19 kilometrelik yol kaldı. Kalan yer en zorlu kısım. Bu yol bittikten sonra da Ankara'ya giderken burası olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.