Bursa
Az Bulutlu
27.2°

Yenik başlamak yaramıyor!

BURSASPOR , 25 Ekim 2019 Cuma, 08:31

Teknik Direktör Yalçın koşukavak'ın en çok şikayet ettiği konuların başında gelen erken gol yeme hastalığı Bursaspor'a pahalıya maloldu.

Yenik başlamak yaramıyor!

Bursaspor bu sezon geriye düştüğü maçlarda skoru lehine çevirmekte zorlanırken, kaybettiği maçlarda ilginç bir istatistiğe de imza atıyor. Yeşil beyazlılar, bu sezon aldığı 3 yenilgide de maçın başında kalesinde gole engel olamadı. Teknik Direktör Yalçın Koşukavak'ın da en çok şikayet ettiği konuların başında gelen erken gol yeme sıkıntısı Bursaspor'un bu sezon oldukça başını ağrıttı. Yeşil beyazlılar, 3 yenilgiyi de ilk dakikalarda gol yediği maçlarda alırken, Ümraniyespor maçı bu şanssızlığı kırdı. Bursaspor, bu sezon yenilgi aldığı maçların ilk 15 dakikasında kalesini gole kapatamadı. Sezonun ilk haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük'e mağlup olan yeşil beyazlılar, 13'te rakibinin golüne engel olamazken, sahadan da boynu bükük ayrıldı.

ÜMRANİYE MAÇI İŞLERİ DEĞİŞTİRDİ

Timsah, ligin 5. haftasında Adana Demirspor karşısında aldığı farklı yenilgide de erken golleri önleyemedi. Bursaspor, deplasmandaki bu maçta 8 ve 10. dakikalarda 2-0 geriye düştü. 7. haftadaki Altay mücadelesinde de aynı durum yaşandı. Yeşil beyazlılar, İzmir ekibi karşısında 9. dakikada kalesinde gole engel olamadı ve maçtan da yenilgiyle ayrıldı. Timsah, 8. haftada oynanan Ümraniyespor karşısında ise 9. dakikada kalesinde gole engel olamasa da son dakikalarda bulduğu gollerle hem bu şanssızlığı kırdı hem de evindeki yenilmezlik unvanını korudu.