Bursa
Parçalı Bulutlu
13°

Yeniden Refah'tan 15 Temmuz açıklaması

BURSA , 15 Temmuz 2019 Pazartesi, 22:48

Yeniden Refah Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Şahinler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gizli bir seferberlik içinde bulunmasını gerektiren çok ciddi ve derin bir operasyon ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Yeniden Refah'tan 15 Temmuz açıklaması

15 Temmuz'un basit bir darbe girişimi olarak görülemeyeceğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Şahinler, "Aziz milletimiz; asaletine ve tarihine yakışır kahramanca bir duruş ile iç siyasi çekişmeleri bir kenara bırakarak yüksek feraseti ile belki de gelecek nesillere hesabını veremeyeceğimiz bir felaketin önüne geçmiş oldu" dedi.

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın "Bu milletin külüne üflesen altından iman çıkar" sözlerini hatırlatan Şahinler, "15 Temmuz hain işgal girişiminin sene-i devriyesi vesilesiyle yapacağımız değerlendirmede, hain işgal girişimini organize eden üst aklın bugünlere geldiğimizde farklı enstrümanlarla milli güvenliğimizi tehdit ettiğini görüyor ve bu noktayı hususiyetle önemsiyoruz. Öyle ki; Somali'den Libya'ya, Balkanlar'dan Suriye'nin kuzeyine, Ege'den Doğu Akdeniz'e, Sevakin'den Sudan'a kadar, çevreden merkeze doğru, ne kadar hedefin Türkiye olmadığı söylense de, bütün yaşanan olayların merkezinde Türkiye yer almaktadır. Çevre bölgelerdeki hareketlilikleri incelediğimizde, tüm ülke olarak aslında gizli bir seferberlik içinde bulunmamızı gerektiren çok ciddi ve derin bir operasyon ile karşı karşıya olduğumuzu görmekteyiz." ifadelerini kullandı.

"Ülkemize birkaç füzeyi vermeyi reddedip PKK'ya binlerce tır silah gönderen ABD artık niyetini açık etmiş durumdadır" diyen Şahinler, iç politikada çok sık kullanılan "beka" meselesinin sıcak bir gündem olduğunu belirterek, "Ülke olarak yakın gelecekte çevremizde biriken aşırı gerginlikten etkileneceğimiz ve gerginliğin hedeflerinden biri olduğumuz kuvvetle muhtemeldir. Yaklaşan süreçte ülke olarak kenetlenmemiz, insanlarımızın bu süreçte bilinçlendirilmeleri, çokta uzakta görünmeyen küresel fırtına için hazırlanmamız bir vatan borcudur ve şu an için bu ülkenin en temel ihtiyaçlarından biridir." diye konuştu.

İşte Bursa'nın virüs avcısı filyasyon ekipleri
İşte Bursa'nın virüs avcısı filyasyon ekipleri
ABD'yi siyahi öfke sardı
ABD'yi siyahi öfke sardı
Emirsultan Meydanında tarihi gün
Emirsultan Meydanında tarihi gün
Şehitlikler ziyaretlere açılıyor
Şehitlikler ziyaretlere açılıyor