Bursa
Açık
3.8°

Yeniden Refah Partisi EYT'ye çözüm buldu

EKONOMİ , 18 Şubat 2020 Salı, 17:02

Yeniden Refah Partisi Çayırova İlçe Başkan Vekili Yaşar Kaygusuz, Gebze EYT SYDD'ye ziyarette bulundu.

Yeniden Refah Partisi EYT'ye çözüm buldu

Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nuh Erdoğan ve ekibi, Yeniden Refah Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı'na ziyaret gerçekleştirdi. Gebze EYT Derneğini Yeniden Refah Partisi Çayırova İlçe Başkan Vekili Yaşar Kaygusuz ve teşkilat mensupları karşıladı. Gerçekleşen ziyarette emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına dair görüşmeler yapıldı.

EYT'YE ÇÖZÜM

Yeniden Refah Partisi Çayırova İlçe Başkan Vekili Yaşar Kaygusuz, "Yeniden Refah döneminde, EYT'lilerin problemi derhal iş başına gelir gelmez giderilecek. 'EYT'lilerin taleplerinin karşılanması çok maliyetli olur' diyen hükümet, faize 1 ayda 2,5 milyar dolar, 1 yılda ise 30 milyar dolar veriyor. Lunapark yapmaya gelince 200 milyon dolar bulanlar, 'söz konusu emekçi olduğunda bu kadar parayı biz nereden bulalım' diyorlar oysa ki 1 ayda faize verilen para 6 milyon EYT'li için emekçi için harcansa 6 milyon vatandaşımızın yaşadığı problem ortadan kaldırılmış olur" dedi.

"SON VERECEĞİZ"

Yeniden Refah iktidarında yerli ve milli kaynaklarla tüm emeklilik ve sağlık sigortalının koşullarının iyileştirileceğini ve kapsamlarının genişletileceğini belirten Kaygusuz, "Emeklilik hakkını kazanmış, belli bir yaşa kadar kullanamaması uygulamasına son vereceğiz" ifadelerini kullandı.

GEBZE EYT'DEN DAVET

Gebze EYTSYDD Başkanı Nuh Erdoğan, nazik ev sahipliklerinden dolayı Kaygusuz ve ekibine teşekkür ederek Yeniden Refah Partisi Çayırova İlçe Başkanı Kaygusuz ve ekibini 29 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan dayanışma, birliktelik ve tanıtım gecesine davet etti.