Bursa
Çok Bulutlu
6.8°

Yeni dünya düzenin merhamet manifestosu: Uçurtma Avcısı

KÜLTÜR-SANAT , 20 Aralık 2019 Cuma, 16:23

enbursa.com'un günün kitap önerisi, Khaled Hosseini'nin romanı Uçurtma Avcısı... Uçurtma Avcısı, yayınlandığından günden bu yana 8 milyonu aşkın okur tarafından ilgiyle karşılanmış bir eser.

Yeni dünya düzenin merhamet manifestosu: Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları...

Eser, daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtıyor.

Öte yandan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Ellerinde TV kumandalarıyla kanlı topraklarda yaşananları seyrederken, kumandayı bir kenara bırakarak kötülük ve iyiliğin hiç bitmeyen savaşlarına edebi bir bakış için okunması gereken bir roman.

KİTAPTAN ALINTI

"... Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Anlıyor musun?"