Bursa
Açık
9.3°

Yaşar Okuyan'dan EYT açıklaması

EKONOMİ , 02 Ekim 2019 Çarşamba, 14:03

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, AK PARTİ Grup Başkanı Naci Bostancı'nın emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili son açıklamalarını yorumladı. Okuyan, "Benim Türkçe anladığım 'Ve Leddalin Amin.' Havada bulut bunun unut." dedi.

Yaşar Okuyan'dan EYT açıklaması

EYT mağduriyetine yol açan 4447 sayılı yasanın mimarı olarak bilinen eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'dan yeni açıklamalar geldi.

Okuyan, Halk TV'de yayınlanan "Ankara Gündemi" programında, AK PARTİ Grup Başkanı Naci Bostancı'nın EYT ile ilgili açıklamalarını eleştirdi.

Okuyan, Naci Bostancı'yı 12 Eylül öncesinden tanıdığını belirterek, şunları söyledi:

'HAVADA BULUT BUNU UNUT'

"AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, 12 Eylül öncesi süreçten yakın arkadaşımız. Orada şimdi siyasi hayatını sürdürüyor. Bugün bir açıklamasını bana mesaj olarak attılar. Bu emeklilikte yaşa takılanlar adındaki grupla ilgili biliyorsunuz seçimlerden önce herkes 'Tamam bunu hallediyoruz' demişti, bütün partiler. Seçim bitti, İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi görüşme önergesi verdi. AK PARTİ ve MHP hemen önergenin görüşülmesine reddetti. İlginç bir şey, MHP afiş bastırmıştı bu konuyla ilgili, EYT'lilerin sorununu çözeceğiz, diye. Naci Bostancı'ya bu EYT sorusu sorulmuş. O da konuyu bildiklerini söyleyerek, 'Bunun finansmanı çok ciddi bir sorun, finansmanını sağlamak için en az EYT'liler kadar ilave çalışanınız olmalı' demiş. Benim Türkçe anladığım 'Ve Leddalin Amin.' Havada bulut bunun unut. 3600 ek gösterge vardı, ne oldu?"

BOSTANCI EYT KONUSUNDA NE SÖYLEMİŞTİ?

MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Bursa'da bir bayram günü
Bursa'da bir bayram günü
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı