Bursa
Açık
33.1°

Yapı sektörü Bursa'da buluştu

EN İYİ YAPILAR , 18 Nisan 2019 Perşembe, 17:35

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ organizasyonunda düzenlenen "Bursa Yapı ve Rising City Gayrimenkul Fuarı", kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Yapı sektörü Bursa'da buluştu

BTSO, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD), Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası (BEMO) iş birliğinde, Bursa Boya ve Dekorasyoncular Odası, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle organize edilen fuarda 80'den fazla proje, 9 bine yakın konut ve 500'ü aşkın ofis görücüye çıktı.

Açılışta konuşan TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, '17 yıldır aralıksız düzenlenen ve son 4 yıldır içine gayrimenkul projesiyle yapı fuarı sektörde kendi konusunda yapı fuarları içerisinde ilk 3 fuardan biri olarak yoluna devam ediyor' dedi.

Bursa Vali Yardımısı Ergun Güngör, Bursa'nın Türkiye'nin en önemli tarım ve sanayi merkezinin olmasının yanı sıra sürekli gelişen ticaret destinasyonlarından birisi olduğunu belirterek, "Yıl içinde düzenlenen fuarlar, şehrimizin ticaret merkezi kimliğine ayrı bir güç katarken, tanıtımına da katkı sağlıyor. Artık kaliteli mal üretmek rekabette üstünlüğü yakalamak için yeterli değil. Bir ürünü pazarlamak ve tanıtmak için firmanın prestijini ve marka imajını güçlendiren çalışmalar zorunlu hale gelmiştir. Fuarlar bu açıdan çok önemli." dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,'Seçimler bitti, sektörel anlamda bir durağanlık söz konusu her gecenin bir sabahı olduğu gibi bu sürecinde bir arkası var Bursa'nın daha sağlıklı bir şekilde büyütülmesi ve dönüşmesi turizm pastasından daha fazla pay almasını sağlanması Bursa'nın tüm dünyaya açılması noktasında yapacağımız hamlelerle inşallah sektörün çok daha fazla uğraş ve iş içerisinde olması temin edecek hamleleri hep birlikte yapacağız inşallah' şeklinde konuştu.

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, her iki fuarın vatandaşlara büyük avantajlar sunduğunu belirterek, "Bursa'da üretilen gayrimenkuller, son 1 yıl içerisinde yaklaşık yüzde 50 oranında üretim maliyetleri artmasına rağmen hala 2017 yılı fiyatlarıyla satılmaktadır. Vatandaşlarımız bu makul fiyatları kaçırmamalıdır. Fuar ile Bursa'da yatırım yapmak isteyenlerin sayısı daha da artacaktır." dedi.Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, birçok sektörü yakından ilgilendiren Yapı Fuarı ve Rising City Gayrimenkul Fuarlarının Bursa ve sektör için hayırlı olmasını diledi.


Konuşmaların ardından fuarın açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri, stant açan firmaları da ziyaret etti.