Bursa
Parçalı Bulutlu
6.7°
enBursa Haber

Yakınlarının mezarlarına giden vatandaşlar o sürpriz ile karşılaştı.

BURSA , 14 Haziran 2018 Perşembe, 16:32

Bursa'da Ramazan Bayramı nedeniyle yakınlarının mezarlarını ziyaret eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ücretsiz fideleri mezarlara ektiler.

Yakınlarının mezarlarına giden vatandaşlar o sürpriz ile karşılaştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bayram nedeniyle kabir ziyareti gerçekleştiren vatandaşlara ücretsiz fide dağıttı. Bursa'nın 17 ilçesinde bulunan 26 kabristanda yapılan ziyaretlerde vatandaşlara, toplam 650 bin adet çiçek fidesi dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz verilen fideleri alan vatandaşlar, yakınlarının mezarlarına koştu. Kendilerine mezarlık idaresince teslim edilen tarım aletlerini kullanan vatandaşlar, fideleri yakınlarının kabirlerine özenle ekti.

Mezarlık ziyareti yapanlara yönelik dağıtılan çiçekler nedeniyle, kentin en yoğun defin alanlarından biri olan Hamitler Kent Mezarlığı'nda mini tören düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Aka'nın da katıldığı törende, ziyaretçilere 2000 kasa çiçek dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında hizmet ürettiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Aka, halkın hem iyi hem de kötü günlerinde yanlarında olmaya devam ettiklerini vurguladı. Ramazan Bayramı nedeniyle mezarlıkları ziyaret edenlere toplamda 650 bin adet çiçek fidesi dağıtacaklarını anlatan Aka, "Bir yandan her geçen gün yoğunlaşarak yatırım yaparken diğer yandan mezarlıklarımızın daha düzenli yerler olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.