Bursa
Çok Bulutlu
18.3°

Veliler merakta: Kreşler ve anaokulları ne zaman açılacak?

EĞİTİM , 01 Eylül 2020 Salı, 08:08

Corona virüsü nedeniyle mart ayında okulların kapatılmasıyla beraber kreşler ve anaokullarında da eğitime ara verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimin ise 21 Eylül'de başlayacağını duyurmuştu. Yeni öğretim döneminin başladığı bugünlerde "kreşler ve anaokulları ne zaman açılacak" sorusuna veliler tarafından yanıt aranılıyor.

Veliler merakta: Kreşler ve anaokulları ne zaman açılacak?

Eğitim döneminin başlamasıyla birlikte velilerin araştırmaları da arttı. Okulların açılış tarihinin belli olmasıyla gözler anaokulları ve kreşlerin açılma tarihine çevrildi. Peki, anaokulları ve kreşler ne zaman açılacak?

KREŞLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Yüz yüze eğitime başlama kararı Bilim Kurulu tavsiyeleri çerçeveleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alındı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamaları şu yönde;

"21 Eylül'den itibaren eğitimin başlaması konusunda Bilim Kurulu'muzun tavsiyesi oldu. Hangi yaşların başlaması konusunda Bilim Kurulu'muzun tavsiyesi olacak. Sınava giren öğrencilerimizle ilgili olarak müfredat içeriği ve onların çalışmalarına destek olmak için planlamalar yapıyor."

Yapılan açıklamaya göre kreşler ve anaokullarının açılış tarihi, yeni bir açıklama gelmediği taktirde 21 Eylül tarihi olacak.