Bursa
Çok Bulutlu
19.1°

Vekilden damadına düğün hediyesi: Daire Başkanlığı

GÜNCEL , 30 Ocak 2020 Perşembe, 12:30

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'ın kızı Adile Nur Özcan ile evlenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Şube Müdürü Raşit Dedeoğlu, düğünden kısa bir süre sonra Etüt ve Proje Daire Başkanlığına atandı.

Vekilden damadına düğün hediyesi: Daire Başkanlığı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Halil Özcan'ın kızı Adile Nur Özcan ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde ARGE Şube Müdürü olarak görev yapan Raşit Dedeoğlu 16 Kasım 2019'da evlendi. Dedeoğlu'nun 4 Aralık 2019'da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanması tartışma yarattı.

AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan bu atamaya tepki gösteren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, "İlgi alakası olmayan bir insanın Etüt Proje Daire Başkanlığı'na atanması bir düğün hediyesi anlamına geliyor" dedi.

"DÜĞÜN SONRASINDA YAPILMASI MANİDAR"

"Günümüz Türkiye'sinde bu gibi liyakatsiz atamalar artık bize normal geliyor" diyen Cidir, şunları söyledi: Eğer Etüt Proje Daire Başkanlığı'na atanan kişi bu vasıflara uygunsa bunu normal karşılarız. Ancak bunlar göz ardı edilip başka kişilere bu yaranmak amacıyla bu atama yapılmışsa bu yanlışın en büyüğüdür.

Raşit Dedeoğlu'nun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanması tartışma yarattı.

"DÜĞÜNDEN SONRA OLMASI MANİDAR"

Reşit Dedeoğlu'nun Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanmasını manidar olduğunu belirten CHP Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahman İzol, "Normal bir atama olabilir ama milletvekilinin kızı ile evlendikten sonra, hemen akabinde atanması bizlere manidar geldi" diye konuştu.