Bursa
Çok Bulutlu
21.4°

Vedat Milor'dan gelen yoruma sert tepki

MAGAZİN , 20 Ocak 2020 Pazartesi, 18:10

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, kendisine yönelik nefret suçu işleyen bir troll'e verdiği cevapla sosyal medyayı salladı.

Vedat Milor'dan gelen yoruma sert tepki

Vedat Milor, eğitimde eleştirel düşünceye yer veren ülkeler sıralamasını paylaştı. Listede Türkiye, 134. sıradaydı. Milor, bu listeyi paylaşıp, "Şaşırdınız mı?" yazdı. Milor'un bu paylaşımın bir sosyal medya troll'ü "Defol İsrail'e git Yahudi Vedat Milor" yazarak nefret suçu işledi.

'O ŞAHSI BULDUM!'

Milor'un cevabı ise oldukça çarpıcıydı. Söz konusu troll'ün mesajını paylaşan ünlü yemek eleştirmeni "Eleştirel düşünme ile ilgili listede alt sıralarda yer almamıza neden olan şahsı buldum. Vatandaşlıktan çıkarılırsa listede ciddi sıçrama yapabiliriz. İsimsiz trollere incitici ve kaba şeyler yazmanın daha kolay olduğunu farkettim. Çünkü duyguları ve iyi yönleri de olan, kanlı canlı insanlara yazar gibi değil de sanal bir makineye yazar gibi hissediyorsunuz. Ama orada şöyle ilginç bir şey var. Bu isimsiz troller sorumlu tutulmadıklarından istedikleri gibi yazabiliyorlar. Aslında bir nevi bilinçlerinin en dip ve karanlık noktalarına inip kendi gerçek doğalarını yansıtan şeyler yazıyorlar. Bir makineden çok uzak, aslında insanlıklarının en gerçek hali." dedi.

Milor'un bu paylaşımı binlerce beğeni aldı.