Bursa
Çok Bulutlu
-2.5°
enBursa Haber

Uyuşturucu ile mücadeleye red oyu

GÜNCEL , 24 Nisan 2019 Çarşamba, 17:53

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'nin Uyuşturucu ile mücadele' ve cinsiyet eşitliği komisyon önerileri AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyşa reddedildi.

Uyuşturucu ile mücadeleye red oyu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde yeni dönemin ikinci oturumu bugün canlı yayınlandı. Oturuma AK Parti grubunun, CHP'nin komisyon önerilerine verdiği retler damgasını vurdu.

CHP grubunun uyuşturucu ile mücadele komisyonu ve toplumsal cinsiyet eşitliği komisyonu kurulması önerileri AK Parti grubunun karşı çıkması nedeniyle reddedildi.

KOMİSYON ÜYE SAYISI 8'E DÜŞÜRÜLDÜ

CHP'nin 'Kent ekonomisi ve meslek odaları' komisyonunun adına 'sendikalar'ın eklemesi önerisi de kabul edilmedi.

AK Parti'nin önerisi ile 25 yıldır 9 olan komisyon üye sayısı ise 8'e düşürüldü. Böylece CHP'nin komisyonlardaki temsil oranı azalmış oldu.

İBB Meclisi'nin en önemli komisyonu olan İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na, İmamoğlu'nun dijital verilerin incelenmesi için başlattığı işleme dava açan AK Partili meclis üyesi Yüksel Akyol girdi. Akyol'un bir önceki dönem olduğu gibi komisyon başkanı olması bekleniyor.

Davayı açan diğer AK Partili Meclis üyesi Ömer Faruk Kalaycı da ilk oturumda İBB Meclisi 2. başkan vekili olarak seçilmişti.

MECLİS DAĞILIMI

312 sandalyeli İBB Meclisi'nde partilere göre üye dağılımı şu şekilde:

AKP: 176, CHP: 128, İYİ Parti: 4, MHP: 4