Bursa
Az Bulutlu
25.4°

Usta oyuncunun ölümünde üzücü detay

MAGAZİN , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 10:50

Bir dönemin efsane dizisi Kurtlar Vadisi'nde 'Tombalacı' karakterini canlandıran ünlü oyuncu Haldun Boysan, dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Usta sanatçı, bugün son yolculuğuna uğurlanacak

Usta oyuncunun ölümünde üzücü detay

Dizi çekimleri için Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bulunan 62 yaşındaki oyuncu Haldun Boysan, pazartesi günü kaldığı otelde kalp krizi geçirdi. Boysan, set çalışanlarının haber vermesi üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Usta oyuncu, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Boysan, bugün Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak. Boysan'ın ölüm haberinden sonra sanat camiası yasa boğuldu. Pek çok ünlü isim, üzüntüsünü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla dile getirdi.

KAHREDEN DETAY

Boysan'ın kalbindeki pilin haziran ayında değişmesi gerektiği ancak usta oyuncunun koronavirüs korkusu nedeniyle hastaneye gidip tedavisini yaptırmadığı ortaya çıktı. Dün önce havuz başında fenalaşan oyuncunun hastanedeki ilk tedavisinin ardından taburcu edildiği dün sabah Ankara'daki doktoruna gidip kalp pilini değiştirmeye hazırlandığı iddia edildi.

Sağlık sorunlarıyla pek fazla ilgilenmediği ve yıllardır ayağındaki kırıkla yaşadığı bilinen oyuncuya yönetmen Faruk Teber'in setten gelip otelde, "Senden bu dünyada bir tane daha yok. Lütfen kendini bu kadar ihmal etme" dediği belirtildi. Ancak Teber'e "Tamam artık kendime daha çok dikkat edeceğim" diyen oyuncu, ilerleyen saatlerde kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.