Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
8.2°

Ünver'den emekli maaşı iddialarına eleştiri: 'Bak, burası çok önemli'

EKONOMİ , 25 Şubat 2020 Salı, 22:04

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Meclis'te emeklilere karşı sergilenen tutumu eleştirdi.

Ünver'den emekli maaşı iddialarına eleştiri: 'Bak, burası çok önemli'

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Meclis'te yapmış olduğu konuşmada Hazine ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'a eleştirilerde bulundu.

'EMEKLİLERİMİZE KARŞI BU TUTUM BÜYÜK BİR VİCDANSIZLIKTIR'

CHP'li Ünver, "Son günlerde, Hazine ve Ekonomi Bakanlığının emekli aylıklarına göz diktiğine dair haberler basında yer almaktadır. Büyük çoğunluğu asgari ücretin altında aldığı maaşla geçinemeyen emeklilerimize karşı bu tutum büyük bir vicdansızlıktır. Bizler, çeşitli vesilelerle, emekli aylıklarında artış yapılmasını ve en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine yükseltilmesini talep ederken, tükenen AK Parti iktidarının emeklilerimize karşı sergilediği bu tutumu kabul etmek mümkün değildir.

Buradan, kerameti kendinden menkul damat beye sesleniyorum: Bak, burası çok önemli; devlete karşı tüm sorumluluğunu yerine getirmiş emeklinin cebinden elini çek, zulmetmeyi bırak. Emekliden kesinti yapmak bir yana, aylıklarının en az asgari ücret seviyesine, iki yıldır aynı kalan ikramiyelerinin de -CHP'nin taahhüdünde olduğu gibi- yılda 2 defa bir maaş seviyesine çıkarılması gerekiyor; yapabiliyorsan bunu yap, yapamıyorsan da bırak git." şeklinde konuştu.

SGK'DAN BU İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA HABERE GİT