Bursa
Parçalı Bulutlu
26.9°

Ünlü müzisyenler Bursa'ya sitem etti

MAGAZİN , 15 Ocak 2020 Çarşamba, 10:46

Bursa Orkestra Şube Müdürlüğü Roman Orkestrası Grubu tarafından organize edilen gecede Taksim Trio grubu sahne aldı. İsmail Tunçbilek ve Hüsnü Şenlendirici sahne öncesi enbursa.com'dan Özge Tezcan'ın sorularını yanıtladı.

Ünlü müzisyenler Bursa'ya sitem etti

Bursalı İsmail Tunçbilek, Aytaç Doğan ve Hüsnü Şenlendiri'nin ortak bir projesi olan Taksim Trio grubu Türkiye'de çok fazla konser vermediklerini dile getirirken Bursa'ya olan sitemini de Tunçbilek, "Aytaç Doğan ve ben Bursalıyız zaten. Ama Bursa bizimle değil. Sitemle karşılık özlem de vardı Bursa'ya o yüzden Türkiye'deki konserlerimize Bursa'dan başladık. Türkiye'nin her yerinde konser veriyoruz. Ama kendi şehrinde 30 senedir konser vermemişiz hiç. Tuhaf bu gerçekten" diyerek Bursa'ya olan sitemini dile getirdi.

FETTAH CAN BİLE DEDİYSE...

"Bursalı sanatçıların çoğunda bu sitem var hatta Fettah Can da Bursa'ya sitem eden ünlüler arasındaydı" dediğimiz İsmail Tunçbilek, "Fettan Can bile söylediyse biz ne yapalım ki Fettah Can Bursa'yı hep öne süren bir adamdır ve bir sürü konser verdi Bursa'da. Bursalı olduğunu her yerde söyleyen ve bununla övünen bir adamdır. Demek ki müzikal sistem Bursa'da oturmamış." dedi.

RAP'A KARŞI DEĞİLİZ

Son zamanlarda müzik dünyasının rap üzerinden döndüğünü hatırlattığımız ve rap müzik için düşüncelerini sorduğumuz ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, "Biz rap müziğe evrilemedik. Biz enstrümantal bir müzik yaptığımız için oturmadı. Belki biz de şarkıcı olsaydık arada öyle bir şey yapardık. Bu böyle bir dönem. Enstrümantal müziğin yeri her zaman çok farklıdır bu butik bir iş zaten. Anlayanlar ya da farkında olanlar gelip dinliyorlar bizi. O yüzden bizi çok fazla etkilemiyor rap müzik. Zaten bizim dinleyici kitlemiz çok farklı. Böyle proje gelse sıcak bakarız tabii. Dirsek temasında olduğumuz arkadaşlarımız var. Olmaz yapmayız demiyoruz. Evde kendi kendimize yapıyoruz zaten. Bir kaç tane var öyle bir şeyler. Biz her türlü müziği yapmayı seviyoruz. Kısıtlama olmadan. Bizim dinleyicinin kafasında çok farklı yerdeyiz. Bu tür müziklere daldığımız zaman eleştiri alabiliriz." diye konuştu.

YURT DIŞI BİZİ SEVDİ

Türkiye'de çok az konser verdiklerini de söyleyen grup, "Türkiye'de çok fazla konser vermiyoruz. Bu aralar dedik ki Türk vatandaşlara da çalalım bir konser verelim. Bursa'ya geldik. Türkiye'de özellikle vermiyoruz değil aslında veremiyoruz. Biraz seçici davranıyoruz. Yurt dışında bizim müziğimiz daha çok rağbet görüyor. Daha çok seviyorlar bizi nedense. Biz özellikle yurt dışına yönelmedik aslında yurt dışı bize daha çok yöneldi diyebiliriz. Bir ara her yerde çalışmaya başladık. O yüzden gece mekânlarında çok fazla çıkmıyoruz. Bizim dinleyicimiz her kitleden var. Kendi kendimize karar verdik belirli yerlerde çalmaya. Evlat gibi Taksim Trio. Çaldığımız yerler daha kültür merkezi festivaller gibi yerler" dedi.

TAKSİM TRİO'NUN KONSER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN