Bursa
Az Bulutlu
33.4°
enBursa Haber

Ünlü hamburger zincirine yeni görev

DÜNYA , 17 Mayıs 2019 Cuma, 16:08

ABD: Başınız sıkışırsa yardım için Mcdonalds'a başvurun

Ünlü hamburger zincirine yeni görev

Avusturya'da pasaportlarını kaybeden ve kalacak yer arayan Amerikan vatandaşlarının lokanta zinciri McDonalds'ın herhangi bir şubesine giderek yardım talep edebileceği bildirildi.

Ülkede 194 şubesi bulunan ABD merkezli McDonalds telefon hattı üzerinden de 24 saat hizmet verecek.

Şirketin Avusturya'daki sözcüsü Wilhelm Baldia, söz konusu uygulamanın Amerikalı konsolosluk görevlilerinden geldiğini belirterek "Mcdonalds, Amerikan vatandaşları arasında büyük bir itibara sahip. Bunun yanında Avusturya'da çok sayıda şubemiz bulunuyor." diye konuştu.

Baldia, lokanta zincirinin acil servis hizmeti vermeyeceğini, Mcdonalds şubelerinin sığınma amaçlı konsolosluk ve büyükelçilikler gibi de Amerikan toprağı sayılmayacağını sözlerine ekledi.

Şirket, Avusturya'daki Facebook hesabı üzerinden paylaştığı mesajda "Yapılan bu işbirliği, Amerikan vatandaşlarının acil durumlarda konsolosluk görevlilerine daha rahat ulaşmaları içindir" denildi.

Lokantada çalışan kişilerin konsolosluk memuru hizmeti vermeyeceğinin de altı çizildi. Şirket sosyal medyadan, McDonalds Avusturya Yönetim Kurulu Başkanı Isabelle Kuster ile ABD'li Büyükelçi Trevor Traina'ın imzaladığı işbirliği anlaşmasıyla ilgili bir görseli de paylaştı.