Bursa
Az Bulutlu
29.8°

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı genç yetenekler arıyor

EĞİTİM , 05 Haziran 2020 Cuma, 18:52

Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Müzik ve Bale İlköğretim Kurumu ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesine yetenek sınavı ile genç yetenekler arıyor

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı genç yetenekler arıyor

Yaylı Çalgılar, Üfleme ve Vurma Çalgılar ile Piyano Anasanat Dalları'nda tam ve yarı zamanlı statüde eğitim almak ilköğretim öğrencileri için başvuru tarihi 1-29 Haziran tarihleri, lise öğrencileri için ise 15 Haziran- 01 Temmuz tarihleri olarak açıklandı. Sınavlar ise ilköğretim öğrencilerinde 1-3 Temmuz, lise öğrencileri için 6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından yapılan açıklamada, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'ne başvuracak adaylarda, başvurdukları dalla ilgili olarak Devlet Konservatuvarı İlköğretim Kurumu mezunları düzeyinde bir birikim ve performans aranacağı belirtildi. Ayrıca kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin çalgılarını kendilerinin temin edeceği bilgisi de yer alırken, detaylar için konservatuvar.uludag.edu.tr adresine ve Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü'nün 0224 294 27 50-51 nolu telefonuna yönlendirme yapıldı.