Bursa
Çok Bulutlu
21.8°

Uludağ'da zorlu mesai

BURSA , 29 Ocak 2020 Çarşamba, 16:04

Kış mevsiminin gözdesi Uludağ, en yoğun günlerini yaşarken bölgede kesintisiz elektrik için ekipler zorlu koşullarda çalışmalarını sürdürüyor. Kar kalınlığının 1,5 metrenin altına düşmediği Uludağ'da mesai yapan UEDAŞ ekiplerinin çalışma koşulları ise dikkat çekiyor.

Uludağ'da zorlu mesai

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), Türkiye'nin en önemli kış turizmi ve kayak merkezlerinden olan Uludağ'da olumsuz hava koşullarından kaynaklanan arıza ve kesintileri önlemek için sürdürdüğü zorlu mesaisinde hız kesmiyor.

Arıza, onarım ve bakım çalışmalarını artırarak zorlu kış koşullarına karşı yoğun bir çalışma yürüten UEDAŞ ekipleri, bölgede 7/24 esasıyla hizmet veriyor.

Arıza merkezlerine gelen bildirimlerle anında harekete geçen ekipler, arazi araçları ve sepetli araçlarla engebeli bölgelere ulaşımı sağlarken, araçların yetemediği yerde yaya ilerleyerek noktaya ulaşıyor.

Kar kalınlığının 1 metrenin altına düşmediği Uludağ'da UEDAŞ tarafından enerji dağıtım şebekesini uzaktan izleme ve yine uzaktan müdahaleye imkan sağlayan teknolojik altyapı da kullanılıyor.

Bu yapıyla olası arızalara daha kolay ve süratli müdahale edilebiliyor.