Bursa
Açık
30.5°

Uludağ'da ceset bulundu haberine valilikten açıklama geldi

GÜNCEL , 09 Aralık 2019 Pazartesi, 20:49

Bursa Uludağ'da kayıp iki dağcının arama çalışmaları sürerken, ulusal yayın yapan bir haber ajansı ceset bulunduğu bilgisini abonelerine flaş haber olarak geçti. Bursa Valiliği bu haberi resmi twiter adresinden yalanlarken kurumun aboneleri flaş haberi manşetlerine taşıdı. Gerçek valiliğin açıklaması ile ortaya çıktı.

Uludağ'da ceset bulundu  haberine valilikten açıklama geldi

Uludağ'da 8 gün önce dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp kaybolmuştu. Jandarma, Afad ve sivil toplum örgütü gönüllüleri kayıp iki arkadaşı aramaya başladı. Arama sırasında dün öğlen saatlerinde dağcılara ait olduğu sanılan kırmızı bir mont bulundu. Arama ekipleri montun bulunduğu bölgeyi mercek altına alarak çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı. Bu sırada jandarmaya ait dronlar montun bulunduğu bölgeyi havadan taramaya başladı.

Hava görüntülerini inceleyen jandarma ekipleri, kar altındaki bölgede insan bedenine benzeyen bir cisim gördüler. Karadan aramaya katılan ekipleri bu cisme doğru yönlendirdiler.

Bu sırada ulusal haber ajaslarından biri arama ekipleri cismin yanına ulaşmadan abonelerine flaş olarak bir cesedin bulunduğu haberini servis etti.

Bunun üzerine birçok yayın kuruluşu son dakika gelişmesi olarak Uludağ'da bir cesedin bulunduğu bilgisini okuyucularına manşetten verdi. Bursa Valisi Yakub Canbolat ve Bursa Valiliği resmi sosyal medya hesabından haberi yalanlayarak, 'Uludağ'da kaybolan iki dağcı ile ilgili 8 gündür süren yoğun arama çalışmalarında şu ana kadar, Efe Sarp'a ait olduğu belirlenen mont ve bere dışında herhangi bir iz ya da bulguya rastlanmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.' açıklamasını yaptı.