Bursa
Açık
24.9°

Ulaştırma Bakanı açıkladı! Bursa YHT projesinde...

BURSA , 11 Temmuz 2020 Cumartesi, 12:32

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursa'yı trene kavuşturacak projede gelinen son durumu açıkladı. Karaismailoğlu, projeyle ilgili üstyapı ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.

Ulaştırma Bakanı açıkladı! Bursa YHT projesinde...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bursalıların merakla beklediği Yüksek Hızlı Tren'le (YHT) ilgili son durumu aktardı.

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Karaismailoğlu, amaçlarının 3-4 yıl içerisinde YHT hattını 5 bin 500 kilometreye çıkarmak olduğunu belirterek, Bursa projesiyle ilgili şunları söyledi:

"Salgın döneminde bile yatırımlardan hız kesmiyoruz. Önümüzdeki günler demiryolu için büyük bir atılım yılı olacak. Lojistik için demiryolu çok önemli. Ankara, Eskişehir, İstanbul ve Konya hatlarında hizmet veren YHT'nin büyük ilgi görüyor. Bu yıl Ankara-Sivas, 2023 yılına kadar da Adana, Mersin, Osmaniye, Gaziantep hattının bitirilecek. Bursa'yı da Ankara'ya Yüksek Hızlı Tren hattı bağlayacağız. Bununla ilgili üst yapı ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağız. İzmir, Bursa derken büyükşehirlerin önemli kısmını YHT ile buluşturacağız."