Bursa
Çok Bulutlu
21.1°

Twitter sallandı! #uyanBursa...

BURSA , 30 Haziran 2020 Salı, 11:59

Bursa, bir kez daha sosyal medyanın en çok konuştuğu il oldu. Twitter'da açılan #uyanBursa etiketi kısa sürede Türkiye gündemine oturdu.

Twitter sallandı! #uyanBursa...

Çok sayıda twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlar #uyanBursa etiketini sosyal medyada gündemin ilk sırasına oturttu.

Twitter kullanıcıları tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Şehir Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu'na dönük paylaşımlar dikkat çekti.

AK Parti'den ihraç edilmesine rağmen yıllarca görev yapmış bakanlara ve mevcut belediye başkanlarına gazetesi aracılığıyla itibar suikasti yapan Asaroğlu'nun İznik'te satın aldığı tarım arazisinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan imar değişikliği ile kırsal turizm alanı ilan edilmesi çok ses getirmişti. Konuyla ilgili "Çayını içmişliğim yok" açıklaması yapan Aktaş'ın Asaroğlu'nu ziyaret ettiği fotoğraflar ortaya çıkmıştı.

AK Parti İl Başkanı Salman'ın ise parti büyüklerine hakaretler yağdıran Asaroğlu ile ilgili derin bir sessizliğe bürünmesi, son olarak ise AK Parti Mudanya İlçe Başkanı'nın yine partililere hakaretler içeren yazışmalarına da herhangi bir tepki vermemesi dikkat çekmişti.

Sosyal medya'da açılan #uyanBursa etiketi altında yapılan yorumların bu 3 isim etrafında yoğunlaştığı görüldü.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'daki yanlış gidişata el atmasını istedi.

İŞTE TÜRKİYE GÜNMDEMİNE OTURAN #UYANBURSA PAYLAŞIMLARI...