Bursa
Parçalı Bulutlu
24.3°

Twitter'ın CEO'sundan protestocular için 3 milyon dolar

MAGAZİN , 05 Haziran 2020 Cuma, 13:00

ABD'nin Minneapolis kentinde George Floyd'un ırkçı cinayete kurban gitmesi tepkilere neden oldu. Gözaltına alındığı sırada yüzüstü yerde yatarken bir polisin diziyle boğazına baskı yaparak Afro-Amerikalı George Floyd'un ölümüne yol açması ABD'yi ayağa kaldırdı. Tepki amacıyla sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya ünlüler de kayıtsız kalmadı. Pek çok ünlü Floyd'un son sözleri olan "Nefes alamıyorum" ifadesine yer vererek paylaşım yaptı. Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey de tepkisini, siyahi topluluklar için çalışan ve protestolara katılanlar için kaynak sağlamayı amaçlayan yardım vakfına 3 milyon dolar bağışlayarak gösterdi.

Twitter'ın CEO'sundan protestocular için 3 milyon dolar

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, eski Amerikan futbolu oyuncusu Colin Kaepernick'in kurduğu, siyahi toplulukların özgürleşmesini sağlamak ve refahını ilerletmek için çalışan Know Your Rights Camp adlı kuruluşa 3 milyon dolar bağışladı. Kaepernick, birkaç gün önce, vakıf çatısı altında,

Minneapolis'te ve ABD'nin diğer şehirlerinde protestolara katılanlar için kaynak ve yardım sağlamayı amaçlayan Yasal Savunma Girişimi adlı yeni bir fon başlatmıştı.

GEORGE FLOYD CİNAYETİNE ÜNLÜLERDEN TEPKİLER