Bursa
Dumanlı
24.5°
enBursa Haber

Twitter çöktü mü?

TEKNOLOJİ , 11 Temmuz 2019 Perşembe, 22:43

Popüler sosyal medya platformu Twitter'a yaklaşık bir saat boyunca erişim sağlanamadı. Twitter'a girmek isteyen kullanıcılar, "Teknik bir sorun var" uyarısıyla karşılaştı.

Twitter çöktü mü?

320 milyonu aşkın aylık aktif kullanıcısı olan Twitter'da yaklaşık bir saat süren dünya genelinde bir erişim sorunu yaşandı. Popüler sosyal medya platformuna giriş yapmak isteyen kullanıcılar, "Teknik bir sorun var. Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz" mesajıyla karşılaştı.

Twitter'ın durum sayfasından yapılan açıklamada sorun yaşandığını doğrulanarak, "KullanıcılarınTwitter'a erişmelerini engelleyen problemi araştırıyoruz. Ne olduğu hakkında bilgilendirme yapacağız" ifadeleri kullanıldı.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI'NDAN TWİTTER AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook hesabından, sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Twitter servislerine erişimde dünya genelinde sorun yaşandığını bildiren Sayan, "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesine yer verd