Bursa
Çok Bulutlu
9.3°
enBursa Haber

Türkkan'dan EYT eleştirisi: Balon projeye...

GÜNCEL , 09 Aralık 2019 Pazartesi, 22:44

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bütçe görüşmelerinde emeklilikte yaşa takılanlarla ilgi açıklamalarda bulundu.

Türkkan'dan EYT eleştirisi: Balon projeye...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden bütçe görüşmeleri başladı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına değindi.

'EYT'LİLERİN SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK ZOR DEĞİL'

İYİ Partili Türkkan, İYİ Parti olarak her ortamda EYT'li vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz ve haklı mücadelelerine sahip çıkacağız; iktidara geldiğimiz ilk dönemde onların bu meselelerini mutlaka çözeceğiz. Emin olun, emeklilerimizin yaşam koşullarını iyileştirmek ve emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözüme kavuşturmak çok zor değil. Türkiye'nin bu yapısal sorunlarını aşabilecek yeterli gücü ve potansiyeli var, yeter ki kaynaklar iyi kullanılsın. Kaynakların doğru kullanılmadığının zaten siz de farkındasınız." dedi.

'BALON PROJEYE KAYNAK VAR EYT'YE YOK'

Kaynakların kötü yönetildiğini söyleyen Türkkan, "Kaynakları kendinize ve yandaşlarınıza kullandırıyorsunuz. Kaynak olmasa şehir hastanelerine yirmi beş yıl boyunca kira ödemez, milletin sırtına yaklaşık 40 milyar dolar yük bindirmezdiniz. Hani kaynak yoktu? EYT'liye yok, 3600 ek gösterge bekleyen memura yok, atama bekleyen öğretmenlere yok ama tabelasında "Sağlık Bakanlığı" yazan, aslında birer özel hastane olan şehir hastanelerine kaynak var. Emekliye kaynak yok ama 4 milyon yolcu taşıyacağı taahhüt edilip yaklaşık 200 bin yolcuyu geçemeyen Zafer Havalimanı'nı yapan müteahhide kaynak var. Kanal İstanbul gibi, ekolojik anlamda İstanbul'u mahvedecek bir projeye, Zafer Havalimanı gibi balon bir projeye kaynak buluyorsunuz ancak reel sektörü harekete geçirecek, istihdamı artıracak üretim ekonomisine kaynak bulamıyorsunuz. Çalışmayan insanlardan nefes alma vergisi alamayacağınıza göre bu insanlara iş alanları yaratmak zorundasınız çünkü ne kadar gizleseniz de 2020 yılında Türkiye'nin en büyük problemi -bugünü bile mumla aratacak olan- işsizlik sorunu olacaktır. İşsizlik problemi beraberinde sosyal problemleri de getiriyor." şeklinde konuştu.

'AK Parti'den EYT açıklaması' haberini okumak için tıklayın