Bursa
Açık
13.8°

Türkiye tek yürek, tek ses oldu!

BURSA , 19 Mayıs 2020 Salı, 19:18

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün saat 19.19'da Türkiye genelinde vatandaşlar evlerinin balkon ve pencerelerinden İstiklal Marşı'nı okuyarak bayram coşkusunu yaşadı. Bursa'da şehrin birçok noktasında da vatandaşlar balkonlara çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu.

Türkiye tek yürek, tek ses oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmada, "Saat 19.19'da tüm statlarımız aydınlatılarak İstiklal Marşı yayını yapılacaktır. Milletimizi evlerinin pencerelerinden İstiklal Marşını okumaya davet ediyoruz" dedi.

Bursa'da 19 Mayıs coşkusu böyle yaşandı...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA EŞLİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19'da tüm yurtta okunan İstiklal Marşı'na eşlik etti.

BURSA'DA KUTLAMALARDAN FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in de katıldığı kutlamalar koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşti. Kutlamalar çiftetelli ile sona erdi.

YURDUN DÖRT BİR YANINDA TEK SES TEK NEFES

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda da saat 21.00'de tüm Türkiye evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı'nı okumuştu. Statlarda da İstiklal Marşı çalınmıştı. Yurdun dört bir tarafında seyrine doyum olmaz görüntüler ortaya çıkmıştı.

Benzer tablolar bu akşam saat 19.19'da yaşandı. Balkon ve pencerelerden Türk bayrakları açan vatandaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

Jakaranda ağaçları çiçek açtı
Jakaranda ağaçları çiçek açtı
Hollywood'un en çalışkan isimleri belli oldu
Hollywood'un en çalışkan isimleri belli oldu
Refüje çarptı, karşı şeride geçti
Refüje çarptı, karşı şeride geçti
Yeni BMW 4 Serisi ne zaman çıkacak?
Yeni BMW 4 Serisi ne zaman çıkacak?