Bursa
Çok Bulutlu

Türkiye sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttu

BURSA , 20 Mart 2020 Cuma, 20:42

Türkiye, bu akşam saat 21.00'de koronavirüs tehdidine karşı 24 saat mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için balkonlarda alkış tuttu. Bursalı vatandaşlar bu konvoylu destek sağladı.

Türkiye sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttu

Yeni tip coronavirüs vakası (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla her akşam saat 21'de alkışlama çağrısı yapılmıştı. Vatandaşlar, saat 21.00'de evlerinin balkonlarına çıkıp dakikalarca sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttu. Bu etkinliğe Bursa'nın birçok bölgesinden katılım yoğun bir şekilde sağlandı.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık çalışanlarımızın mesaisi gece gündüz devam ediyor. Saat 21.00'da, haydi bir alkış daha! Minnettarlığımızın sesini bu akşam ve yarın bir kez daha duyuralım." mesajını paylaştı.

YILDIRIM'DAN DESTEK

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Yıldırımlı hemşehrilerimi, büyük özveri ile 24 saat fedakarca çalışarak vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve yerine getirmek için mücadele eden sağlık çalışanlarımızı, saat 21.00'de evlerinin balkon ve pencerelerinden alkışlayarak kahramanlarımıza destek olmaya davet ediyorum." mesajıyla destekte bulundu.

Tüm Türkiye'de gerçekleşen bu etkinliğe Bursalı vatandaşlar düzenlemiş oldukları konvoyla katıldı.