Bursa
Çok Bulutlu
17.9°

Türker Akıncı'ya yeni görev

GÜNCEL , 15 Mayıs 2020 Cuma, 14:11

Gazeteci-Yazar Türker Akıncı, Türkiye'nin önde gelen haber sitelerinden Beyaz Gazete'nin Haber Müdürlüğü görevine getirildi.

Türker Akıncı'ya yeni görev

Gazeteci-Yazar ve TV program yapımcısı Türker Akıncı, bundan böyle Beyaz Gazete'nin haber müdürü olarak görev yapacak.

Beyaz TV'deki programlarına da devam edecek olan Akıncı, perşembe akşamlarının çok izlenen programı Ne Var Ne Yok ve Pazar sabahları yayınlanan Ortak Akıl'la ekranlarda olacak.

Akıncı, enbursa.com'daki haftalık yazılarına da devam edecek.

TÜRKER AKINCI KİMDİR?

Türker Akıncı, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

2009 yılında Doğan Haber Ajansı Spor Servisinde muhabirlik görevine başladı. Bunun yanı sıra yabancı gazetelerin spor sayfalarını ajans için Türkçeye çevirdi.

2010 yılının Nisan ayından itibaren CINE5 haber ve spor servisinde, muhabirlik, prodüktörlük, editörlük ve seslendirmenlik görevlerinde bulundu. Ayrıca Sporx isimli internet sitesinde köşe yazarlığı yaptı. 2011 Mayıs ayından itibaren CINE5'te dizi magazin programının seslendirmenliğini de üstlendi.

2011 Aralık ayında ise Beyaz TV'de haber muhabirliği görevine başladı. Güncel olayların yanı sıra sınır ötesi operasyonlarda savaş muhabirliği yaptı. Suriye ve Irak'a gitti.

2014 yılından itibaren her pazar sabahı yayınlanan siyaset programı Ortak Akıl'ın sunuculuğunu üstlendi.

2016 yılının Ekim ayında ise güncel, tarih ve bilinmeyenleri konu alan Ne Var Ne Yok programını da sunmaya başladı. Çok sayıda ismi ağırladığı programı Türkiye'nin en çok izlenen yapımları arasına girdi. Aynı yıl Tarihçi Ahmet Anapalı ile birlikte "Bir Cihan İmparatoru Fatih Sultan Mehmed Han" isimli bir kitap yazdı. Son olarak koronavirüs ve 2020 yılında yaşanan felaketleri anlattığı BAŞLANGIÇ 2020 isimli kitabı da mart ayında yayınlandı.

Normalleşme ciğerle başladı
Normalleşme ciğerle başladı
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi
Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı
Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı
Karagöl her mevsim ayrı güzel
Karagöl her mevsim ayrı güzel