Bursa
Az Bulutlu
24.6°

Türk-İş Başkanlar Kurulu'ndan metal işçisine tam destek

EKONOMİ , 18 Ocak 2020 Cumartesi, 14:26

Türk-İş Başkanlar Kurulu, Türk Metal'in yarın (19 Ocak 2020) gerçekleştireceği Büyük Bursa Mitingi öncesi Bursa'da toplandı. Türk-İş Yönetim Kurulu üyeleri ve konfederasyona bağlı sendika yöneticilerin katıldığı toplantıda çalışma hayatı ile ilgili son gelişmeler de değerlendirildi.

Türk-İş Başkanlar Kurulu'ndan metal işçisine tam destek

Türk-İş Başkanlar Kurulu üyeleri, Türk Metal'in yarın Bursa'da düzenleyeceği Büyük Bursa Mitingine tam destek verdiklerini ifade ederken, Türk Metal'in işveren sendikası MESS ile yürüttüğü Grup Toplu İş Sözleşmesi süreci tamamlanana kadar gerçekleştireceği tüm eylemlerde metal işçisinin yanında olduklarını vurguladılar.

Başkanlar Kurulu'nda konuşan Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, işveren sendikası MESS ile yürütülen toplu iş sözleşmesi süreci hakkında Başkanlar Kurulu üyelerini bilgilendirirken, MESS ile yürütülen sürecin yalnızca metal işçilerini değil tüm işçi hareketi için kritik bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Kavlak, Başkanlar Kurulu üyelerine yarın gerçekleştirilecek Büyük Bursa Mitingine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay başkanlığındaki toplantıya Pevrul Kavlak'ın yanı sıra Türk Metal Genel Başkan Yardımcıları Uysal Altundağ ile Halil Faki Erdal, Genel Mali Sekreter Murat Salar ve Genel Sekreter Taliphan Kıymaz da katıldı.

METAL İŞÇİLERİ BURSA'DA MEYDANA İNİYOR