Bursa
Gökgürültülü Sağanak
14.4°

Turgay Erdem'den Bursaspor için iki öneri

BURSASPOR , 01 Ağustos 2019 Perşembe, 15:54

Bursaspor'un içinde bulunduğu mali çıkmaza yönelik olarak Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'den iki ayrı öneri geldi. "Radikal önlemler şart" diyen Erdem, enbursa.com'a yaptığı açıklamada, "Bursaspor için elimizi taşın altına koyarız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Turgay Erdem'den Bursaspor için iki öneri

CHP'li Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yerel seçimlerin ardından başlattığı medya turu kapsamında enbursa.com'u ziyaret etti.

Bursaspor'a ilişkin açıklamalarda bulunan Erdem, "Bursaspor 5 büyükten biri. Bu duruma düşmesini gerçekten kimse istemezdi. Şampiyonluğu olan bir takımın bu duruma düşmesi bizi ciddi anlamda üzüyor. Bir Bursalı olarak, bir Bursaspor Kongre üyesi olarak benim en çok üzüldüğüm konulardan biri" dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Bursa Valisi Yakup Canbolat başkanlığında kent protokolünün Bursaspor yönetimiyle bir araya geldiğini hatırlatan Erdem, şunları anlattı:

'MİLLETVEKİLLERİ DEVREYE GİRMELİ'

"Maalesef çok somut öneriler ortaya çıkmadı. Bir tek bizler 'Radikal kararlar vermemiz lazım, bunun için de milletvekillerinin görev almaları gerekiyor' dedik. Çok basit bir öneri sunduk. Bursaspor'un şu an tesislerinin bulunduğu bir arazi var. Burası Hazine'ye ait. Yaklaşık 80 dönüm civarında bir alan: Buradaki mülkiyetin düşük bir ücret karşılığında Bursaspor'a verilmesi. Bu yapılabilir. Maliye Bakanlığı bu tür işlemleri birçok yerde yapmıştır. Bu alanın Bursaspor'a verilmesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin de bu alan üzerinde bir imar tasarrufunu gerçekleştirmesi halinde, Bursaspor buradan ciddi anlamda bir değer kazanacaktır. Bu değer de Bursaspor'un borçlarının hemen hemen tamamını karşılayacaktır. Zor bir iş değil. Biraz siyasi çalışmayla yapılacak bir konudur."

'BTSO KAMPANYA BAŞLATABİLİR'

İkinci bir öneri daha getiren Erdem, "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) 40 bin üyesi var. Her üyeden bin kira ya da 10 bin lira gibi, 10 ayda biner biner vermesi kaydıyla bile 400 milyon gibi bir gelir elde edilebilir. Bunun için bir kampanya yapılabilir. Bu kampanyayı BTSO üstlenebilir. Bir taraftan imarla ilgili kısma milletvekilleri sahip çıkabilir. Bu bir defaya mahsus olarak yapılır ve ondan sonra da kontrollü bir şekilde kulübün yönetilmesi lazım."

'RADİKAL KARARLAR ŞART'

Radikal bir çalışma yapılmadan Bursaspor'un çıkmazdan kurtulamayacağını belirten Erdem, "Bazıları Ben mi yaptım bu borcu diyor. Bu yıllardan beri süregelen bir sorun. Bugün karşımıza çıkmış ve artık ligden düşmüşüz. Tahtanın açılması konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor" diye konuştu.

'ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ'

Nilüfer Belediyesi olarak daha önce olduğu gibi loca desteğine devam edeceklerini kaydeden Erdem, "Belediye olarak yapabileceğimiz o. Ama Bursa çapında yapılacak kampanyaya da destek oluruz. Biz de elimizi taşın altına koyarız Bursaspor için. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Kaz Gölü kurtuldu
Kaz Gölü kurtuldu
Bozkırın ortasındaki saklı cennet
Bozkırın ortasındaki saklı cennet
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi
Doğu Karadeniz'in Pamukkalesi
Doğu Karadeniz'in Pamukkalesi