Bursa
Az Bulutlu
19.6°

TURFOOD 3. Gıda Fuarı'nın hazırlıkları başladı

EKONOMİ , 19 Ekim 2019 Cumartesi, 13:56

Yaptığı ihtisas fuarlarıyla turizm, gıda, kozmetik, deri başta olmak üzere birçok önemli sektöre katma değer üreten Network Fuarcılık, yeni fuar için de hazırlıklarını sürdürüyor.

TURFOOD 3. Gıda Fuarı'nın hazırlıkları başladı

2. Bursa Gıda Fuarı'na katılan firmalarından gelen talep üzerine, Network Fuarcılık ve Merinos AKKM iş birliğinde Nisan ayında düzenlenecek olan TURFOOD 3. Gıda Fuarı'nın tanıtım toplantısı yapıldı. Hilton Otel'de sektör temsilcilerine özel gerçekleşen fuar lansmanına; marketler, perakendeciler, yemek sanayicileri, gıda üretici firmaları, toptancılar, catering firmaları, gıda makine imalatçıları, gıda mühendisleri, aşçılar ve otel temsilcileri katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, Network Fuarcılık olarak Bursa'da yapılmayan sektörlerde fuar yapmaya devam edeceklerini belirtti. Son 2 yılda fuar yapılmayan 8 sektörde tam 12 fuar yaptıklarını ifade eden Eker, fuarlara katılım gösteren ve desteklerini esirgemeyen tüm sektör temsilcilerine teşekkür etti.

Eker, şunları söyledi: "Aldığımız geri dönüşümlerde katılımcıların ilk 2 Gıda Fuarımızdan mutlu ayrıldıklarını gördük. Fuar katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz hem yurt içi hem de yurt dışından nitelikli alıcılar ile fuarda buluşarak ticaret hacimlerini arttırdılar. Biz de buna vesile olduğumuz için çok mutluyuz. 2-4 Nisan düzenleyeceğimiz fuar için de hazırlıklarımıza başladık. Yine güzel bir fuarı sektörle buluşturmak için çalışıyoruz. Bu fuarda da bizlerden desteklerini esirgemeyen ve iş birliğine büyük katkı koyan, Bursa Aşçılar Derneği'ne (BURASDER), Türkiye Aşçılar Federasyonu'na (TAFED), Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu'na (YESİDEF), Bursa Yemek Sanayicileri Derneği'ne (BUYSAD), Gastronomi Turizmi Derneği'ne ve Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'ne teşekkür ediyoruz."

Bursa'nın bir fuar ve turizm şehri olması adına uzun yıllardır sorumluluklar aldıklarını ifade eden Eker, fuarların büyüyüp gelişmesi için de tüm kurumların birlikte hareket etmesinin önemine vurgu yaptı. Eker sözlerini şöyle tamamladı: "Fuarların başarıya ulaşabilmesi için, fuarın özellikle ilk yıllarında desteğe ihtiyacı vardır. Fuarı belli bir düzeye getirdikten sonra zaten artık gelenekselleşmiş olur. Hepimizin amacı Bursa'mızı turizm şehri, kongre şehri fuar şehri yapmak. Biz iş insanı olarak bu sorumluluğu aldık, alıyoruz. Tüm kurumlarla birlikte koordineli bir şekilde çalışmak, birbirimizi desteklemek bu amacımıza ulaşmamız için bizlere yardımcı olacaktır."

Program, soru cevap ve fikir teatisiyle sona erdi.