Bursa
Az Bulutlu
23.3°

'Tüm sorunların çözümü EYT'de yatıyor!'

GÜNCEL , 11 Ocak 2020 Cumartesi, 10:50

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Dernekleri Temsilcisi Alper Özüpak'tan çarpıcı bir açıklama geldi. Özüpak, EYT sorununun çözümünün diğer sorunların çözümü için de kapı aralayacağını söyledi.

'Tüm sorunların çözümü EYT'de yatıyor!'

EYTSYDD İl Dernekleri Temsilcisi Alper Özüpak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Köpük olduk, boş işler olduk, ülkeyi batıran olduk. Şimdi de evlilikte yaşa takılan olduk. EYT, emeklilikte yaşa takılanlar, biz ne olduğumuzu biliyoruz. Biz gasp edilen haklarımızı geri almak için mücadele eden, sonuna kadar haklı ve hakkını yasal alanlarda arayanlarız.
Bize ne derseniz deyin ama biz haklı olduğumuz yoldan dönmeden devam edeceğiz.
Evlilikte Yaşa Takılanlar da bir sorun, maddi açıdan sıkıntı yaşayan gençler evlenmiyorsa bu da bir sorunsa sorunun çözüm yolu EYTSYD Dernekleridir.


Biz bütün mağdurların sesi olmaya söz verdik gelin hep beraber hak arayalım. Sonuçta EYT çözülürse bizim çocuklarımız da iş bulacak ve maddi açıdan çocuklarımıza da destek olup hayatlarını düzene sokmak için ellerinden tutacağız.
Ama önce EYT mağduriyeti bitirilmeli ve gasp edilen haklarımız geri verilmeli bundan sonra da ülkede sorunların nasıl arka arkaya çözüldüğünü hep beraber göreceğiz.
5 milyon 300 bin EYT'linin sorunu çözülürse ülkemizdeki ekonomik sorunlardan evlenemeyenler de bizim sayemizde evlenmiş olabilirler.
Sorunların çözümü EYT ile başlıyor
EYTSYD Derneklerine destek ol, yasal alanlarda bütün mağduriyetler için beraber çözüm arayalım."